Ще възвърне ли РБ Лайпциг формата си с победа над Щутгарт?

РБ Лайпциг - Щутгарт - 20/08/2021

9319

РБ Лайпциг и Щутгарт се изправят един срещу друг във втория кръг от новия сезон на Бундеслигата този петък.

Двата отбора постигнаха доста контрастни резултати в откриващите си двубои миналия уикенд. Лайпциг беше надигран от Майнц 05 с 1-0, докато Щутгарт разгроми Гройтер Фюрт с 5-1.

След тези резултати, Швабите оглавяват класирането, а Червените бикове се намират в противоположната част на таблицата и са част от 6-те отбора, които все още не са спечелили точка.

РБ Лайпциг регистрира 72% притежание на топката в изминалия кръг, но допусна попадение в 12-тата минута и не успя да отвърне на удара.

Тимът отправи и 13 изстрела към противниковата врата, но само 2 от тях бяха точни. Новото попълнение Андре Силва не можа да се разпише в дебюта си.

Въпреки всичко, Червените бикове са загубили само 4 от предходните си 24 официални срещи.

РБ Лайпциг разгроми Зандхаузен с 4-0 в първия кръг от Купата на Германия и това ще даде увереност на отбора за предстоящия сблъсък срещу Щутгарт.

Фау Еф Бе, от своя страна, категорично надделяха над БФК Динамо с 6-0 в сблъсъка си от Купата на Германия. Шест различни играчи се разписаха в резултата.

Те отново записаха голям успех в последвалото си съревнование от Бундеслигата, надигравайки Гройтер Фюрт с 5-1. Щутгарт отправи 33 удара, от които 15 бяха точни.

Марк-Оливер Кемпф вкара 2 попадения, като Ватару Ендо, Филип Клемънт и Хамади Ал Гадиуи също успяха да се разпишат.

Трябва да отбележим, че Швабите записаха 68% владение на топката и направиха двойно повече успешни подавания от Фюрт.

РБ Лайпциг и Щутгарт са изиграли 6 мача помежду си в Бундеслигата. Фау Еф Бе все още не са успели да надиграят Червените бикове.

Лайпциг е регистрирал 5 победи над предстоящия си съперник през период, а останалото съревнование завърши с равенство.

Щутгарт е вкарал само 1 попадение в тези 6 двубоя, което означава, че РБ Лайпциг е опазил вратата си от голове цели 5 пъти.

Домакините ще играят без контузеното си дуо - Марсело Сарачи и Бенямин Хенрикс в петък. Нападателят Александър Сьорлот също е под въпрос.

Гостите може да пътуват без 8 от своите титулярни футболисти. Лилиън Еглоф и Силас Вамангитука със сигурност ще пропуснат срещата.

Швабите стартираха добре новия сезон, но не можем да пренебрегнем разочароващите им резултати срещу РБ Лайпциг в Бундеслигата.

Имайки предвид фактите, Forebet прогнозира, че Червените бикове ще опазят вратата си от голове на път към успеха си над Щутгарт. Възможно е да отбележат и над 1.5 попадения този петък.