Дортмунд ще има проблеми с мотивирания Ливърпул на Анфийлд

През голяма част от сезона Ливърпул бе доста непостоянен в изявите си във Висшата Лига, но за сметка на това отборът демонстрира предимно добри игри в Лига Европа. Жребият за четвъртфиналите отреди на червените сблъсък с фаворита за спечелването на турнира.

Първият четвъртфинален двубой завърши при резултат 1-1, като срещата бе изключително оспорвана, а реваншът тази вечер определено обещава да бъде дори по-вълнуващ. Към момента голът на чужд терен дава предимство на Ливърпул, които показват доста сериозно подобрение в играта си напоследък.

През настоящата кампания Борусия Дортмунд се представя на много високо ниво и постига добри резултати. Ясно е, че тима на Тухел ще се завърне в Шампионската Лига от следващия сезон, където несъмнено е мястото на Дортмунд.

Последното поражение на жълто-черните е от средата на декември 2015, но гостуването на Анфийл може да развали тази статистика. Европейските успехи и верни привърженици, дават увереност на Мърсисайдци, че отново могат да прекарат една магическа нощ в Евротурнирите.

Все пак, Дормунд са все още сочени за фаворити и ако искат да спечелят трофея, то най-вероятно гостуването на Анфийлд в този момент е най-тежкото препядствие по пътя към титлата от Лига Европа.

Червените изиграха един от най-добрите си мачове в последно време именно при гостуването си на Борусия Дортмунд, а и успяха да затвърдят добрите впечатления с категорична победа над Стоук с 4:1 през уикенда.

Дали бившия наставник на Дортмунд Юрген Клоп, който ги върна към големия футбол, сега ще успее да надделее над тях ще разберем тази вечер.