Мои лиги

Футбол

Други първенства

Международни

Предстои ни зрелищен сблъсък от дъното на класирането в ирландската Премиер лига

Фин Харпс - Уотърфорд Юн - 09/07/2021

4702

В петък, 9 юли, ще се състоят 3 двубоя от топ лигата на Ирландия. В един от тях Фин Харпс посреща Уотърфорд Юн на стадион „Фин Парк“, като тази среща ще има голямо влияние върху отборите от долната част на таблицата.

Домакините заемат 8-мата позиция в класирането с актив от 20 точки, докато гостите са 9-ти с 13 спечелени точки. Имайки предвид тези факти, мачът е от голямо значение за битката за оцеляване в първенството.

Синьо-бялата армия беше надиграна от Дрогеда Юнайтед с 3-1 в последното си съревнование. Момчетата на Оли Хорган поведоха още в 8-мата минута и изглеждаше сякаш може да извоюват трите точки, но домакините имаха други планове.

Дрогеда вкара изравнителния гол в 21-рата минута и обърна резултата малко преди почивката. Фин Харпс не успя да отвърне на натиска и домакините вкараха 3-тото си попадение 10 минути преди края на срещата.

Това означава, че Харпс е пропуснал да спечели предходните си 6 двубоя от ирландската Премиер лига. Всъщност, статистиката показва, че тимът е постигнал само 1 успех в най-скорошните си 10 сблъсъка от първенството, което е доста незадоволителен актив.

Синьо-бялата армия е без победа и в последните си 7 домакинства, като е извоювала само 2 точки от изиграните си 24 съревнования на собствен терен към момента.

Освен това, и двата отбора са се разписали в последните 7 мача на Харпс от Премиер лигата.

Уотърфорд Юн беше надигран от Дери Сити с 2-0 в изминалия кръг от първенството. Сините допуснаха първото попадение малко преди края на първата част, а в началото на второто полувреме получиха още един гол във вратата си.

Футболистите на Марк Бърчем са спечелили само 1 от предходните си 4 двубоя от топ лигата на Ирландия. Този успех беше над Лонгфорд Таун, който е последен в таблицата.

Тенденциите показват, че Уотърфорд Юн е регистрирал само 2 победи в изминалите си 12 съревнования от Премиер лигата. За сметка на това, те бяха на чужд терен и се случиха в последните 3 гостувания на тима.

Сините са допуснали поне един гол в най-скорошните си 12 двубоя от първенството и не се представят особено солидно в предходните си сблъсъци с Фин Харпс.

Всъщност Уотърфорд Юн е загубил последните си 7 мача от лигата срещу Харпс.

Оли Хорган най-вероятно няма да може да разчита на полузащитника си Марк Тимлин. Адам Фоули е най-резултатният нападател на тима, вкарвайки 8 гола в изиграните си 19 двубоя този сезон.

Гостите ще имат налице всички свои футболисти. Джон Мартин е топ реализатора на отбора, но е вкарал едва 4 гола през настоящата кампания.

Срещата предвещава да бъде доста оспорвана, но се очаква и двата съперника да се разпишат в резултата.

Уотърфорд Юн се представя добре в гостуванията си, но за сметка на това не толкова солидно в сблъсъците си с Фин Харпс. Forebet прогнозира, че ще станем свидетели на ниско-резултатно равенство, като е възможно двубоят да завърши с краен резултат от 1-1.