Аlte campionate

ПСЖ трудно ще преодолее отпадането от Шампионската лига

13.03.17
Mitch Gunn / Shutterstock.com

Без съмнение ПСЖ бяха уверени, че ще продължат напред към ¼ финалите на Шампионската лига през миналата седмица. Парижани си бяха осигурили комфортна преднина от 4 безответни гола преди реванша, като нито един отбор преди не бе успявал да преодолее подобен пасив. Така че класирането им напред изглеждаше сигурно.

7 минути преди последния съдийски сигнал Барселона водеше с 3-1 и се нуждаеше от 3 чисти гола за да направи чудото. В 88-та минута Неймар отбеляза четвърто попадение, три минути по-късно пак той се разписа за 5-1, а най-неочаквано в герой за Барса се превърна Сержи Роберто, който подпечата невероятната победа с шестото попадение във вратата на Кевин Трап и изпрати Барселона в следващата фаза от турнира.

Докато всички се опитваха да асимилират, какво се случи на „Ноу Камп“, се появиха обичайните извинения – нямало нарушение при голът на Неймар от бялата точка, ПСЖ трябвало да получат две дузпи. Дори  да приемем, че са основателни исканията, това не променя факта, че отборът на ПСЖ се представи изключително слабо в този мач и пропусна златна възможност да преодолее Барселона.

През остатъка от миналата седмица медиите разкъсаха френския отбор, заклеймявайки отбора, обвинявайки част от играчите, като дори започна ровене в личния им живот, за да бъдат открити причините за необичайно слабото им представяне. Дори за професионални футболисти, които са свикнали имената им да бъдат в заглавията на вестниците всеки ден, това ще се оказва тежък удар.

Въпреки всичко, Парижани не бива да забравят, че все още са в борбата за титлата в Лига 1.  Шокиращото отпадане от Шампионската лига ги задължава да положат максимални усилия и да спечелят пета поредна титла във Франция.

В момента отбора се намира на втора позиция, на 2 точки пред Ница и на 3 точки зад водача Монако. Оставащите 9 срещи до края на шампионата, могат да бъдат спечелени, стига тимът да успее да преодолее шока от миналия вторник и да се концентрира върху предстоящите мачове. Всеки следващ съперник на отбора ще играе с повече увереност срещу тях, опитвайки да се възползва от моментното им състояние.

Медийните нападки и задкулисните обвинения, без съмнение ще продължат. В такава ситуация най-лесно е да бъдат зачеркнати няколко играчи от състава и заменени с други, но предвид малкото време, с което разполага отбора, подобни действия биха били пагубни.

Въпреки че Монако и Ница се представят много силно в първенството, ПСЖ също е на ниво, независимо от раздялата със Златан Ибрахимович

В по-общ план резултатите показват, че загубата от Барселона е инцидентна и Унай Емери би трябвало да я приема като такава. Отборът има цели пред себе си до края на сезона и спечелването на титлата би върнало феновете на негова страна. Въпреки това, ако не успее и в първенството ще се окаже, че тежкото поражение продължава да преследва отбора.