Все чемпионаты

Международный

Барселона - Пари Сен Жермен 10.04.2013 21:45

FC Barcelona - Paris St. Germain

Отборът на Барселона е безгрешен на Камп Ноу през този сезон в Примера Дивизион и Шампионската Лига и определено е фаворита за спечелването на тази среща. "Каталунците" демонстрираха страхотна игра дори и без Меси миналата седмица, който получи лека травма при гостуването на Парк де Пренс. Меси все още е под въпрос за тази среща, но евентуалното му отсъствие най-вероятно няма да бъде фатално за домакините.

Пари Сен Жермен ще трябва да търси попадение, след равенството 2:2 с Барселона в миналия четвъртфинален мач. Ибрахимович и Лавези са най-опасните футболисти в атака на парижани и без съмнение могат да накажат колебливата защита на Барселона. Шансовете домакините също да отбележат поне 1 попадение са доста големи, което ще направи срещата изключително атрактивна. По-точно в сезон 2012/2013 отборът на Барселона не е успявал да отбележи гол само веднъж на Камп Ноу в мача срещу Бенфика.

Най-вероятно домакините за пореден път ще доминират изцяло играта, в типичен за тях стил, а футболистите на ПСЖ ще изчакват възможности за контраатака. Резултатите на ПСЖ в Шампионската Лига до момента, дават самочувствие на отбора за нещо повече от този мач. Отборът е отбелязвал поне по 2 попадения в 6 от последните си 7 мача в турнира, като няма загуба в нито една от тези срещи. Домакините от своя страна ще опитат да решат рано този сблъсък, но без съмнение ще бъдат максимално концентриране през всичките 90 минути. Миналата година при резултат 2:0 и с човек повече, Барселона допусна обрат от Челси и съответно отпадна от турнира. Това е ценен урок за "Каталунците", които преследват 5-та титла от Шампионската Лига.

Футболна прогноза и пълна статистика за Барселона - Пари Сен Жермен.