Football Livescore. Results, Goalscorers, Cards

flag_1
England: Championship - Play Offs
68
Leeds
Southampton
flag_5
Spain: LaLiga
FT
Getafe
Mallorca
54
Celta Vigo
Valencia
52
Las Palmas
Alaves
21:00
Sevilla
Barcelona
flag_5
Spain: LaLiga2
18:30
Albacete
Mirandes
18:30
Amorebieta
Espanyol
18:30
Burgos CF
Tenerife
18:30
Elche
Eldense
18:30
FC Cartagena SAD
Huesca
18:30
Ferrol
Leganes
18:30
Gijon
Eibar
18:30
Levante
Alcorcon
18:30
Racing Santander
Zaragoza
18:30
R. Oviedo
Andorra
18:30
Valladolid
Villarreal B
flag_6
Italy: Serie A
18:00
Atalanta
Torino
18:00
Napoli
Lecce
20:45
Empoli
AS Roma
20:45
Frosinone
Udinese
20:45
Lazio
Sassuolo
20:45
Verona
Inter
Netherlands: Eredivisie - Conference League - Play Offs
18:00
Utrecht
G.A. Eagles
flag_24
Scotland: Premiership - Relegation
FT
Ross County
Raith
flag_103
Albania: Superliga - Play Offs
19:00
Partizani
Egnatia
flag_105
Algeria: Ligue 1
17:45
Biskra
Constantine
17:45
CR Belouizdad
El Bayadh
17:45
ES Setif
Magra
17:45
Kabylie
MC Alger
17:45
Khenchela
Saoura
17:45
Oran
Ben Aknoun
17:45
Paradou
US Souf
flag_201
Andorra: Andorra Cup
18:00
UE Santa Coloma
Pas de la Casa
flag_160
Angola: Girabola
24
Desportivo Huila
Petro Atletico
HT
Primeiro de Agosto
Sao Salvador
HT
Santa Rita
Academica
27
Wiliete
Sagrada
flag_19
Argentina: Liga Profesional
FT
Boca Juniors
Talleres Cordoba
20:30
Huracan
Instituto
22:30
Sarmiento Junin
Ind. Rivadavia
22:45
Gimnasia L.P.
Banfield
01:00
Independiente
Velez Sarsfield
flag_19
Argentina: Primera Nacional
18:15
Ferro
San Miguel
20:00
Brown Adrogue
Gimnasia y Tiro
20:00
Club A. Guemes
CA Estudiantes
20:00
Deportivo Madryn
Atletico Atlanta
20:20
Deportivo Moron
Nueva Chicago
20:30
All Boys
Guillermo Brown
20:30
Almagro
CA Mitre
20:30
Alvarado
Chacarita Juniors
20:30
Deportivo Maipu
Quilmes
21:00
Chaco For Ever
Estudiantes Rio Cuarto
21:00
Gimnasia Jujuy
Talleres (R.E)
21:00
Patronato
Arsenal Sarandi
22:30
Racing Cordoba
San Martin T.
flag_19
Argentina: Torneo Federal
62
Kimberley
Deportivo Rincon
20:00
Douglas Haig
Def. Pronunciamiento
20:00
Ferro Gen. Pico
Deportivo Camioneros
20:00
Germinal
Santamarina
20:00
Olimpo Bahia Blanca
Cipolletti
20:00
Sol de Mayo
Circulo Deportivo
20:30
Huracan Las Heras
Gutierrez Mendoza
20:30
Juventud U.U.
San Martin Mendoza
20:30
Sansinena
Villa Mitre
21:00
Biblioteca Atenas
Sportivo Estudiantes
21:00
San Martin Formosa
Sol de America
21:00
Sarmiento de La Banda
Union Sunchales
22:00
Central Norte
Boca Unidos
22:35
Sportivo Belgrano
9 de Julio Rafaela
flag_19
Argentina: Primera B - Apertura
27
Dock Sud
Liniers
18:30
Colegiales
Comunicaciones
flag_19
Argentina: Primera C - Apertura
20:30
Argentino de Rosario
Deportivo Paraguayo
20:30
Atlas
Yupanqui
20:30
Central Ballester
Ituzaingo
20:30
Juventud Unida S. M.
Deportivo Muniz
flag_29
Denmark: Superliga - Championship Group
29
Brondby
Aarhus
28
FC Copenhagen
Nordsjaelland
30
Midtjylland
Silkeborg
flag_29
Denmark: 1st Division - Relegation Group
FT
Helsingor
B.93
FT
Koge
Naestved
flag_399
Dominican Republic: Ldf
22:00
Vega Real
Atlantico
flag_238
Dr Congo: Ligue 1 - Relegation Group
12:00
Celeste
AC Rangers
14:30
Etoile de Kivu
AC Kuya
16:30
Motema Pembe
Renaissance
flag_144
Ecuador: Liga Pro - First Stage
FT
Barcelona SC
Tecnico U.
FT
Delfin
Aucas
FT
LDU Quito
U. Catolica
FT
Macara
Ind. del Valle
22:30
EL Nacional
Mushuc Runa
01:00
Orense
Cumbaya
flag_130
Egypt: Premier League
FT
National Bank Egypt
El Ismaily
18:00
El Gaish
Baladiyat El Mahalla
18:00
Future FC
Al Masry
flag_145
El Salvador: Primera Division - Clausura - Play Offs
FT
Alianza FC
Municipal Limeno
flag_139
Peru: Liga 2
22:30
Dep. Municipal
Binacional
flag_428
Philippines: Pfl
Postp.
One Taguig
Maharlika
Postp.
Kaya
Tuloy
14:00
Philippine Army
Manila Montet
flag_25
Poland: Division 1
FT
Arka Gdynia
GKS Katowice
FT
Chrobry Glogow
Zaglebie Sosnowiec
FT
Legnica
Lechia Gdansk
FT
Motor Lublin
Podbeskidzie
FT
Odra Opole
Pruszkow
FT
S. Rzeszow
Polonia Warszawa
FT
Tychy
Leczna
FT
Wisla
Termalica B-B.
FT
Wisla Plock
R. Rzeszow
flag_25
Poland: Central Youth League
FT
Arka Gdynia U19
Gornik Zabrze U19
FT
Lech Poznan U19
Wisla U19
FT
Zaglebie U19
Pogon Szczecin U19
90
Korona Kielce U19
Legia U19
73
Jagiellonia U19
Warta P. U19
flag_26
Portugal: Liga Portugal 2 - Relegation
FT
Lusitania FC
Feirense
flag_26
Portugal: Taça De Portugal
18:15
FC Porto
Sporting CP
flag_426
Republic Of The Congo: Ligue 1
FT
AS BNG
CARA Brazzaville
64
Leopard
V. Club Mokanda
62
Otoho d'Oyo
JS Talangai
flag_40
Romania: Liga 1 - Conference League - Play Offs
19:00
Univ. Craiova
U. Cluj
flag_10
Russia: Fnl 2 - Division A Gold - Spring Season
FT
Ufa
Lipetsk
FT
FK Novosibirsk
Krasnodar 2
FT
Veles Moscow
Chelyabinsk
70
Murom
Rodina Moscow 2
29
FK Chayka
R. Volgograd
flag_107
Armenia: Premier League
FT
Alashkert
Ararat-Armenia
flag_107
Armenia: First League
15:00
Noah 2
Mika Jerevan
flag_235
Myanmar: Mnl League Cup - Play Offs
AET
Shan Utd
Dagon
flag_66
Australia: Npl Act
FT
Canberra Croatia
Yoogali
FT
Tuggeranong Utd
Gungahlin
flag_66
Australia: Npl Northern Nsw
FT
Charlestown Azzurri
Adamstown Rosebud
flag_66
Australia: Npl Nsw
FT
Rockdale Ilinden
St. George City
FT
Sydney Utd
Central Coast Mariners U23
FT
Wollongong Wolves
Marconi Stallions
flag_66
Australia: Npl Queensland
FT
Brisbane Roar U23
Brisbane City
FT
Gold Coast Utd
Sunshine Coast Wanderers
flag_66
Australia: Npl Victoria
FT
Oakleigh Cannons
Heidelberg Utd
FT
South Melbourne
Moreland City
flag_66
Australia: Northern Nsw State League
FT
South Cardiff
Cessnock City Hornets
FT
Wallsend Red Devils
Belmont Swansea Utd.
flag_66
Australia: Queensland Premier League
FT
St. George Willawong
Ipswich
flag_66
Australia: Victoria Premier League
FT
Western Utd. U21
Northcote City
flag_27
Austria: Regionalliga West
FT
Wals-Grunau
Motz/Silz
71
Rothis
Dornbirner SV
28
RW Rankweil
Reichenau
flag_27
Austria: Bundesliga Women
FT
Austria Vienna W
Altach/Vorderland W
FT
Kleinmunchen W
First Vienna W
FT
St. Polten W
Neulengbach W
FT
Sturm Graz W
Bergheim W
FT
Wacker Innsbruck W
Dornbirn W
flag_106
Azerbaijan: Premier League
FT
Turan
Kapaz
17:30
Araz
Qarabag
flag_396
Barbados: Premier League
01:00
Deacons
Paradise SC
03:00
Brittons Hill
Weymouth Wales
flag_141
Belarus: Vysshaya Liga
FT
Arsenal Dzyarzhynsk
BATE
73
Shakhtyor Soligorsk
Smorgon
18:00
Slavia Mozyr
Din. Minsk
flag_141
Belarus: Pershaya Liga
FT
Niva Dolbizno
Zhodino 2
FT
Maxline
Belshina
flag_28
Belgium: Jupiler Pro League - Relegation
AET
Kortrijk
Lommel SK
flag_28
Belgium: Second Amateur Division Group Acff - Play Offs
15:00
Binche
Union Rochefortoise
flag_403
Bhutan: Premier League
FT
Transport United
RTC
flag_111
Bolivia: Division Profesional - Clausura
FT
Blooming
Tomayapo
21:00
Guabira
Nacional Potosi
23:30
Wilstermann
Always Ready
01:30
Oriente Petrolero
The Strongest
flag_92
Bosnia And Herzegovina: Wwin Liga Bih
FT
GOSK Gabela
Sloga Doboj
72
Igman K.
Zrinjski
31
Posusje
Zvijezda 09
32
Siroki Brijeg
FK Sarajevo
30
Zeljeznicar
Borac Banja Luka
flag_20
Brazil: Serie B
FT
Guarani
Paysandu PA
21:00
Ituano
Ponte Preta
22:00
Vila Nova FC
Brusque
23:30
Ceara
Chapecoense-SC
flag_20
Brazil: Serie C - First Stage
21:30
Figueirense
Ferroviaria
21:30
Sao Bernardo
CSA
Postp.
EC Sao Jose
Athletic Club
00:00
Londrina
Volta Redonda
flag_20
Brazil: Serie D
20:30
Brasiliense
Uniao Rondonopolis
20:30
Maracana
Iguatu
20:30
Potiguar de Mossoró
Santa Cruz de Natal
21:00
Barra FC
Hercilio Luz
Postp.
Brasil de Pelotas
Avenida
21:00
Cameta
Maranhao
21:00
Capital FC
CRAC
21:00
Itabaiana
Sergipe
21:00
River-PI
Tocantinopolis
21:00
Sousa
America RN
21:30
Manaus
Manauara
22:00
Concordia
Cascavel
23:00
Moto Club
Aguia De Maraba
00:30
Maringa FC
Pouso Alegre
flag_20
Brazil: Carioca 2
20:00
Cabofriense
America RJ
flag_20
Brazil: Carioca C
20:00
Caac Brazil
Uniao Central
20:00
EC Resende
EC Vera Cruz
20:00
Uni Souza
Paraty
flag_20
Brazil: Goiano 2
20:30
Inhumas
Centro Oeste
20:30
Santa Helena
Anapolina
21:00
Trindade
Gremio Anapolis
flag_20
Brazil: Matogrossense 2
FT
Juara
Sinop FC
21:30
Acao
Atletico MT
21:30
Caceres
Sport Sinop
21:30
Campo Novo
Santa Cruz MT
21:30
Pocone
Rondonopolis EC
flag_20
Brazil: Mineiro 2
FT
Valeriodoce
Aymores
20:30
URT
North Esporte Clube
21:30
Boa
Mamore
flag_20
Brazil: Paranaense 2
70
Patriotas
Gremio Maringa
20:30
Apucarana SC
Nacional PR
22:00
Rio Branco PR
AA Iguacu
flag_20
Brazil: Paulista B - First Stage
15:00
ECUS SP
Manthiqueira
FT
Olimpia FC
Inter de Bebedouro
flag_20
Brazil: Copa Do Nordeste - Play Offs
23:00
Bahia
CRB
23:00
Sport Recife
Fortaleza
flag_20
Brazil: Baiano U20 - Play Offs
20:00
Vitoria da Conquista U20
Jacuipense U20
flag_20
Brazil: Brasiliense U20
14:30
Brasiliense U20
Gremio Valparaiso U20
20:00
Paranoa U20
Capital DF U20
20:00
Real Brasilia U20
Ceilandense U20
flag_20
Brazil: Catarinense U20
FT
Brusque U20
Marcilio Dias U20
20:00
Chapecoense-SC U20
Inter de Lages U20
flag_20
Brazil: Paulista U20 - First Stage
20:00
Maua U20
Santos U20
flag_20
Brazil: Pernambucano U20 - First Stage
20:00
Serrano PE U20
Aguia FC U20
flag_30
Bulgaria: Parva Liga - Championship Group
26
Levski Sofia
Ludogorets
17:30
Cherno More
Krumovgrad
19:30
Lok. Plovdiv
CSKA Sofia
flag_188
Canada: Canadian Premier League
23:00
Cavalry
Valour
Cape Verde: Campeonato Nacional
18:00
Varandinha
Barreirense
19:00
ACA
Academica do Fogo
19:00
Boavista da Praia
Ultramarina
19:00
Morabeza
Palmeira
19:00
Rosariense
Juventude
flag_122
Chile: Primera Division
FT
O'Higgins
Cobresal
21:00
Copiapo
A. Italiano
23:30
U. De Chile
Nublense
flag_122
Chile: Primera B
18:30
Recoleta
Deportes Temuco
18:30
S. Wanderers
Antofagasta
21:00
Curico Unido
S. Morning
02:00
CD Santa Cruz
Limache
flag_122
Chile: Segunda Division
FT
Concon National
Arturo Fernandez Vial
18:30
D. Concepcion
San Antonio Unido
21:00
D. Puerto Montt
General Velasquez
21:00
Real San Joaquin
Osorno
flag_123
China: Super League
FT
Shenzhen Xinpengcheng
Shanghai Shenhua
FT
Beijing Guoan
Nantong Zhiyun
FT
Qingdao Hainiu
Tianjin Jinmen Tiger
FT
Changchun Yatai
Henan Songshan Longmen
FT
Chengdu Rongcheng
Qingdao West Coast
FT
Shanghai Port
Cangzhou
flag_123
China: Jia League
FT
Heilongjiang Ice City
Foshan Nanshi
FT
Dalian Yingbo
Chongqing Tonglianglong
FT
Qingdao Red Lions
Suzhou Dongwu
flag_123
China: Yi League
FT
Langfang Glory City
Rizhao Yuqi
FT
Quanzhou Yassin
Guangdong GZ-Power
FT
Jiangxi Dark Horse
Guangxi Hengchen
FT
Guangxi Lanhang
Ganzhou Ruishi
flag_127
Colombia: Primera A - Apertura - Quadrangular
FT
Junior
Bucaramanga
01:00
Once Caldas
Deportes Tolima
01:00
Santa Fe
La Equidad
flag_127
Colombia: Primera B - Apertura - Quadrangular
22:00
Llaneros
Cucuta
22:00
Quindio
U. Magdalena
flag_118
Costa Rica: Primera Division - Clausura - Play Offs
00:00
Saprissa
Alajuelense
flag_48
Croatia: Hnl
FT
Rijeka
Slaven Belupo
17:30
D. Zagreb
Rudes
flag_48
Croatia: Prva Nl
17:30
Solin
Bijelo Brdo
flag_51
Czech Republic: Fortuna:Liga - Championship Group
68
Ostrava
Slovacko
64
Slavia Prague
Mlada Boleslav
67
Sparta Prague
Plzen
flag_51
Czech Republic: Msfl
FT
Karvina B
Start Brno
FT
Ostrava B
Uhersky Brod
FT
Slovacko B
Zlin B
FT
Unicov
Hlucin
28
FK Frydek-Mistek
SK Hranice
flag_51
Czech Republic: Division F
FT
Havirov
Repiste
26
Bilovec
Frenstat p. R.
26
Bohumin
Valasske Mezirici
29
Bruntal
Polanka nad Odrou
flag_1
England: Premier League 2 - Play Offs
71
Tottenham U21
Sunderland U21
flag_53
Estonia: Esiliiga
FT
Elva
Viimsi JK
FT
FC Tallinn
Paide Linnameeskond U21
FT
Harju JK Laagri
Tabasalu
FT
Levadia U21
Tartu Welco
flag_395
Ethiopia: Premier League
FT
Ethiopia Bunna
Hambericho Durame
28
Hadiya Hossana
Hawassa
Europe: Euro U17
30
Austria U17
Denmark U17
28
Wales U17
Croatia U17
19:30
Czech Republic U17
Serbia U17
19:30
Ukraine U17
Cyprus U17
Europe: Uefa Regions' Cup - Qualification - Preliminary
16:00
Albania
Saue JK
Europe: Premier League (Crimea)
FT
TSK Simferopol
Alushta-Crimea
69
Gvardiya
Inkomport
flag_283
Faroe Islands: Premier League
74
Klaksvik
Toftir
72
Streymur
Skala Itrottarfelag
flag_54
Finland: Veikkausliiga
17:30
KuPS
Ekenas
17:30
Mariehamn
Gnistan
flag_54
Finland: Ykkosliiga
29
Jaro
JaPS
flag_54
Finland: Ykkonen
FT
VIFK
Vaajakoski
17:30
Atlantis
Klubi 04
17:30
EPS
Keski-Uusimaa
17:30
JJK Jyvaskyla
Jazz Pori
17:30
KPV Kokkola
OLS Oulu
17:30
Rovaniemi
KuPS Akatemia
flag_54
Finland: Kakkonen Group C
17:30
Narpes Kraft
JPS Jyvaskyla
flag_7
Germany: Oberliga Play Offs - Promotion
FT
Werder Bremen II
Altona
flag_115
Ghana: Premier League
28
Asante Kotoko
Hearts of Oak
28
Bibiani Gold Stars
Dreams
25
Bofoakwa Tano
Medeama
29
Great Olympics
Berekum Chelsea
27
Heart of Lions
Samartex
27
Real Tamale
Legon Cities
flag_35
Greece: Super League 2 - Promotion Group
HT
Levadiakos
AEK Athens FC B
flag_383
Guinea: Ligue 1
18:00
Flamme Olympique
Gangan
18:00
Horoya
Ashanti GB
18:00
Kamsar
Hafia
18:00
SOAR
Milo FC
flag_349
Haiti: Championnat National - Serie De Ouverture - Play Offs
21:00
Tempete
America des Cayes
23:00
Real Hope
Ouanaminthe
flag_220
Hong Kong: Premier League
FT
HK U23
Tai Po
FT
Hong Kong FC
Sham Shui Po
FT
Kitchee
Lee Man Warriors
FT
North District
Eastern AA
FT
Resources Capital
Southern District
flag_36
Hungary: Merkantil Bank Liga
31
BVSC-Zuglo
Honved
28
Csakvari
Tiszakecske
26
Gyirmot
Haladas
27
Kazincbarcikai
Budafoki
28
Mosonmagyarovari TE
Siofok
29
Pecsi MFC
Szeged
17:30
Ajka
Gyor
17:30
Vasas
Soroksar
flag_36
Hungary: Nb Iii - Southwest
17:00
Dunaujvaros PASE
PTE-PEAC
30
Ferencvaros II
Paks II
17:00
Ivancsa
Gardony Varosi
28
Kaposvar
Erdi
30
Majosi
Nagykanizsa
26
Mohacsi
Szentlorinc
28
MTK Budapest II
Dunafoldvar
17:00
Szekszardi
Fehervar FC II
flag_58
Iceland: Besta Deild Karla
19:00
Fram
Breidablik
19:00
Stjarnan
KA Akureyri
flag_58
Iceland: Division 1
29
Njardvik
Vestmannaeyjar
flag_32
Indonesia: Liga 1 - Play Offs
FT
Persib Bandung
Madura United
flag_288
Iraq: Stars League
FT
Al-Hudod
Al Talaba
FT
Newroz
Naft Missan
24
Baghdad
Erbil
flag_6
Italy: Serie A Women - Relegation
68
Napoli W
Ternana W
flag_204
Ivory Coast: Ligue 1
17:30
ASI d'Abengourou
Stade d'Abidjan
17:30
Bouake
Sporting Gagnoa
17:30
Mouna
Lys Sassandra
17:30
San Pedro
Racing d'Abidjan
20:00
Academie de FAD
Stella Adjame
flag_21
Japan: J1 League
FT
Vissel Kobe
Verdy
FT
Cerezo Osaka
Sanfrecce Hiroshima
FT
FC Tokyo
Gamba Osaka
FT
Nagoya Grampus
Kyoto
FT
Urawa Reds
Machida
flag_21
Japan: J2 League
FT
Blaublitz
Kusatsu
FT
Iwaki
Tokushima
FT
Kumamoto
Montedio Yamagata
FT
Oita Trinita
Renofa Yamaguchi
FT
Shimizu S-Pulse
Mito
FT
Vegalta Sendai
Okayama
flag_117
Kazakhstan: League Cup
FT
Zhetysu Taldykorgan
FC Astana
FT
Kaspij Aktau
Shakhter Karagandy
20
Kairat Almaty
FK Akzhayik
28
Taraz
Kyzylzhar
flag_126
Kenya: Super League
FT
Luanda Villa
MCF
12:00
Silibwet
Mulembe United
FT
Rainbow
Mathare Utd.
13:30
Vihiga
Assad
FT
Kibera
Migori
flag_126
Kenya: Fkf Cup
Pen.
KCB
Kariobangi Sharks
Int.
Police FC
Leopards
flag_431
Kyrgyzstan: Premier Liga
FT
Kyrgyzaltyn
Alga
FT
Neftchi Kochkor-Ata
Alay Osh
flag_119
Latvia: 1. Liga
FT
Ogre United
Valmiera 2
FT
Super Nova
JFK Ventspils
73
Tukums 2000 2
Riga FC 2
18:00
Skanste
RFS 2
flag_278
Lebanon: Premier League - Winners Stage
FT
Al Ahed
Bourj FC
FT
Al Ansar
Racing
FT
Safa
Nejmeh SC
flag_233
Libya: Premier League
23
Abu Salim
Asaria
23
Al Ahly Tripoli
Al Ittihad Misurata
23
Al Malaab El Libby
Al-Khmes
6
Asswehly
Al Bashaer
6
Olympic Azzaweya
Al Madina
flag_120
Lithuania: A Lyga
74
Banga
Dainava Alytus
18:15
Siauliai FA
Zalgiris
flag_120
Lithuania: I Lyga
FT
Tauras Taurage
Kauno Zalgiris 2
18:00
Hegelmann Litauen 2
Garliava
flag_218
Luxembourg: Bgl Ligue
71
Fola
Differdange
69
Hesperange
UNA Strassen
72
Mondercange
Kaerjeng
65
Niedercorn
Jeunesse Esch
68
Racing Luxembourg
Mondorf
69
Union Titus Petange
Schifflange
71
Victoria Rosport
Marisca Mersch
75
Wiltz
Dudelange
flag_363
Malawi: Super League
FT
Dedza Dynamos
Bangwe All Stars
FT
Mighty Tigers
Kamuzu Barracks
flag_181
Malaysia: Super League
FT
Selangor
Negeri Sembilan
flag_394
Mali: Premiere Division
18:30
Binga
USC Kita
18:30
Bougouba
CO Bamako
18:30
Foot Elite
US Bougouni
18:30
Koro
AS Police
20:30
Stade Malien
Korofina
flag_68
Mexico: Liga Premier Serie A - Play Offs
FT
Los Cabos
Tampico Madero
flag_456
Mongolia: Premier League
FT
FC Ulaanbaatar
Khoromkhon
FT
Falcons
Deren
flag_102
Morocco: Botola 2
18:00
Chabab Atlas Khenifra
RAC Casablanca
18:00
Chabab Benguerir
Wydad Fes
18:00
Difaa El Jadidi
Sale
18:00
Ittifaq Marrakech
Raja Beni Mellal
18:00
Meknes
Dcheira
18:00
Rapide Oued Zem
Kawkab Marrakech
18:00
Stade Marocain
Jeunesse Massira
18:00
USM Oujda
Olympique Khouribga
flag_155
Nigeria: Npfl
15:00
Plateau United
Niger Tornadoes
10
Abia Warriors
Enyimba
28
Enugu Rangers
Bayelsa United
26
Heartland
Gombe
28
Kano Pillars
Doma United
24
Katsina Utd
Shooting
28
Kwara
Remo Stars
31
Lobi Stars
Akwa United
31
Rivers United
Sporting Lagos
28
Sunshine Stars
Bendel
flag_94
North Macedonia: 1. Mfl - Relegation
30
Vardar
Detonit Plackovica
flag_12
Norway: Eliteserien
30
Haugesund
Sandefjord
30
Odd
Lillestrom
30
Rosenborg
Kristiansund
30
Sarpsborg 08
Stromsgodset
30
Viking
HamKam
19:15
Brann
Molde
flag_12
Norway: Obos-Ligaen
FT
Valerenga
Levanger
flag_12
Norway: Division 2 - Group 2
FT
Eidsvold TF
Stjordals Blink
FT
Tromsdalen
Strommen
17:30
Junkeren
Follo
flag_12
Norway: Division 3 - Group 6
FT
Innstrandens
Kongsvinger 2
74
Fredrikstad 2
Ulfstind
54
Bodo/Glimt 2
Skjervoy
flag_12
Norway: Division 1 Women
FT
Honefoss W
Avaldsnes W
FT
Bodo/Glimt W
Viking W
FT
Fyllingsdalen W
Kil/Hemne W
FT
Ovrevoll Hosle W
Aalesund W
flag_219
Panama: Lpf - Apertura - Play Offs
FT
Potros del Este
Plaza Amador
flag_148
Paraguay: Primera Division - Apertura
FT
Guarani
Sp. Luqueno
20:30
Ameliano
Libertad Asuncion
23:00
Olimpia Asuncion
Sportivo Trinidense
flag_148
Paraguay: Division Intermedia
71
Guairena
12 de Junio
73
Martin Ledesma
Atl. Tembetary
flag_139
Peru: Liga 1 - Apertura
21:30
Alianza Atl.
Carlos Mannucci
22:00
Sport Boys
ADT Tarma
flag_10
Russia: Fnl 2 - Division B - Group 4
FT
Sokol Kazan
Akron Togliatti 2
FT
Nosta
Ural 2
flag_239
Senegal: Ligue 1
19:00
Dakar SC
Diambars
19:00
Generation F.
Teungueth
19:00
Guediawaye
US Goree
19:00
Jamono Fatick
Casa
19:00
Linguere
Sonacos
19:00
Mbour
Pikine
19:00
Ouakam
Jaraaf
flag_50
Serbia: Prva Liga - Relegation Group
29
Dubocica
Metalac
29
Mladost GAT
RFK Novi Sad
29
Sloboda
Radnicki Beograd
29
Vrsac
Kolubara
flag_33
Singapore: Premier League
FT
Tanjong Pagar
Hougang
flag_52
Slovenia: Prva Liga - Relegation
Cancl.
Radomlje
Nafta
flag_128
South Korea: K League 1
FT
Daegu
Gangwon
FT
Jeju Utd
Suwon FC
flag_128
South Korea: K League 2
FT
Anyang
Jeonnam
FT
Cheongju
Gyeongnam
FT
Seongnam
Cheonan City
flag_128
South Korea: K3 League
FT
Busan Kyotong
Yangpyeong
FT
Siheung Citizen
Hwaseong
FT
Mokpo
Daejeon Korail
flag_5
Spain: Segunda Rfef - Promotion Play Offs
18:00
Numancia
Yeclano
19:00
Betis B
Pontevedra
19:00
Marbella
UD Logrones
19:30
Orihuela
Barakaldo
19:30
Zamora
San Sebastian Reyes
flag_5
Spain: Tercera Rfef - Group 18 - Play Offs
19:00
Toledo
Socuellamos
flag_5
Spain: Liga F Women
FT
Valencia W
Sevilla FC W
HT
Real Sociedad W
Real Madrid W
18:30
Betis W
Madrid C. W
Suriname: Sml
01:00
Inter Wanica
Inter Moengotapoe
22:30
Robinhood
Voorwaarts
01:00
Notch
PVV
flag_11
Sweden: Allsvenskan
FT
Hammarby
Sirius
HT
Vasteras SK
Brommapojkarna
flag_11
Sweden: Superettan
FT
Skovde AIK
Oster
FT
Gefle
Orebro
FT
Oddevold
Ostersund
FT
Sandviken
Orgryte
63
Helsingborg
Landskrona
flag_11
Sweden: Division 1 - Norra
74
Hammarby TFF
Pitea
68
Karlbergs
Assyriska FF
67
Stocksund
AFC Eskilstuna
flag_11
Sweden: Division 2 - Västra Götaland
FT
Frolunda
Savedalen
FT
Laholms
Qviding
74
Landvetter
Astrio
29
Tord
Lindome
flag_11
Sweden: Allsvenskan Women
FT
Rosengard W
Pitea W
FT
Vaxjo DFF W
Djurgarden W
FT
Vittsjo W
Trelleborg W
flag_11
Sweden: Elitettan Women
73
Orebro W
Sunnana W
flag_47
Switzerland: Super League - Relegation
HT
Grasshoppers
Thun
flag_47
Switzerland: Super League Women - Play Offs
FT
Servette Geneve FC W
Zurich W
flag_397
Taiwan: Premier League
FT
Taichung
Taipei Vikings
FT
Taiwan Shihu
Taiwan Steel
FT
Hang Yuen
AC Taipei
FT
Ming Chuan University
Taipower
flag_381
Tajikistan: Vysshaya Liga
Postp.
Istiqlol Dushanbe
Barkchi Hisor
FT
Regar-TadAZ
Panjsher
flag_125
Thailand: Thai League 1
FT
Bangkok Utd
Uthai Thani
FT
Buriram
Khonkaen Utd.
FT
Chiangrai Utd
Muang Thong Utd
FT
Chonburi
Trat FC
FT
Pathum United
Police Tero
FT
Port MTI FC
Nakhon Pathom
FT
Ratchaburi
Prachuap
FT
Sukhothai
Lamphun Warrior
flag_150
Tunisia: Ligue Professionnelle 1 - Relegation Group
HT
AS Marsa
Olympique Beja
HT
Ben Guerdane
Metlaoui
HT
Gafsa
US Tataouine
HT
Soliman
Bizertin
flag_150
Tunisia: Ligue 2
HT
Ariana
Sporting Ben Arous
HT
Hamam-Sousse
Jeunesse Sportive
HT
Hammam-Lif
Msaken
HT
Jendouba Sport
JS Kairouan
HT
Kalaa
Oued Ellil
HT
Tabarka
Korba
Turkey: Super Lig
18:00
Adana Demirspor
Basaksehir
18:00
Fenerbahce
Istanbulspor AS
18:00
Hatayspor
Rizespor
18:00
Kasimpasa
Besiktas
18:00
Konyaspor
Galatasaray
18:00
Pendikspor
Gaziantep
18:00
Trabzonspor
Ankaragucu
Turkey: Tff 3. Lig Play Offs
ET
Erbaaspor
Musspor
flag_37
Ukraine: Druha Liga
FT
Karpaty Lviv 2
Kremin 2
FT
Lokomotyv Kyiv
Chaika
FT
Rukh Lviv 2
Kudrivka
FT
Skala 1911
Druzhba Myrivka
United Arab Emirates: Uae League
17:45
Al Wasl
Shabab Al-Ahli Dubai
United Arab Emirates: Division 1
HT
Al-Taawon
Al Arabi
52
Al Thaid
Masfut
48
Al Urooba
Al Hamriyah
52
Dibba Al Fujairah
Al Fujairah
47
Dubai City
Masafi
51
Gulf Heroes
Al Dhafra
51
Gulf United
Al Jazira Hamra
52
United FC
Dibba Al Hisn
flag_124
Uruguay: Primera Division - Apertura
17:30
CA Cerro
River Plate
20:00
Cerro Largo
Defensor Sp.
22:30
Maldonado
Fenix
flag_124
Uruguay: Segunda Division
FT
Albion
Colon
FT
Montevideo City
Sud America
20:00
Plaza Colonia
Cooper
20:30
Tacuarembo
Atenas
01:30
Cerrito
Uruguay Montevideo
flag_55
USA: Mls
FT
Atlanta Utd
Los Angeles FC
FT
CF Montreal
Nashville SC
FT
Charlotte
Philadelphia Union
FT
DC United
Chicago Fire
FT
New England Revolution
New York City
FT
Orlando City
Columbus Crew
FT
Toronto FC
FC Cincinnati
FT
FC Dallas
Real Salt Lake
FT
St. Louis City
Seattle Sounders
FT
Colorado Rapids
Minnesota United
FT
Los Angeles Galaxy
Houston Dynamo
FT
Portland Timbers
Sporting Kansas City
FT
San Jose Earthquakes
Austin FC
FT
Vancouver Whitecaps
Inter Miami
flag_55
USA: Usl Championship
FT
Indy Eleven
Phoenix Rising
FT
Miami FC
North Carolina
FT
Tampa Bay
Las Vegas Lights
FT
Memphis
Pittsburgh
FT
New Mexico
San Antonio
FT
Orange County SC
Loudoun
FT
Sacramento Republic
Birmingham
flag_55
USA: Mls Next Pro
Pen.
Chattanooga
Atlanta United 2
21:00
New England Revolution II
New York City II
23:00
New York Red Bulls 2
Philadelphia Union II
00:00
Orlando City B
Huntsville
01:00
Cincinnati 2
Inter Miami II
01:00
Houston Dynamo 2
Tacoma Defiance
01:00
St. Louis City 2
Town FC
01:00
Vancouver Whitecaps 2
Ventura County
02:00
Colorado Rapids 2
Minnesota 2
flag_55
USA: Usl League Two
FT
Academica SC
Marin
FT
Charlotte Eagles
Salem City
FT
Dayton
Cleveland Force
FT
Flint City
Lansing City
FT
Fort Wayne
Toledo Villa
FT
Miami
Tampa Bay U23
FT
Michiana Lions
Kalamazoo FC
FT
Ocean City
Philadelphia Lone Star
FT
RKC SC
Rochester FC
FT
SC United Bantams
Charlotte Independ. 2
FT
Motown 2
Long Island
FT
West Chester Utd
Reading
FT
AMSG FC
Arizona Arsenal
FT
Davis Legacy
Project 51O
02:00
Dothan United
Tennessee
FT
Louisiana
Hattiesburg
FT
Menace
Chicago City
FT
Mississippi Brilla
Little Rock Rangers
02:00
Sueno
Chicago Dutch Lions
FT
Flatirons
Utah United
FT
Albion Colorado
Salt City
FT
Capo II
Tucson
FT
Coachella
Redlands FC
23:00
FC Olympia
Lane United
23:00
West Seattle Junction
United PDX
01:00
Florida Elite
Brevard SC
01:00
Lionsbridge
Charlottesville Blues
01:00
Patuxent
Christos
01:00
Portland U23
Tacoma Stars
01:00
River Light
St. Charles
02:00
AHFC Royals
Houston FC
02:00
Houston Sur
Twin City Toucans
flag_55
USA: Usl League One Cup
FT
Forward Madison
One Knoxville
FT
Chattanooga Red Wolves
Lexington
FT
Tormenta
Richmond Kickers
Pen.
Northern Colorado
Charlotte Independ.
Pen.
Spokane Velocity
Greenville
flag_55
USA: Nwsl Women
FT
Chicago W
Racing Louisville W
FT
Utah Royals W
Kansas City Current W
flag_157
Uzbekistan: Super League
67
Neftchi Fargona
OKMK
HT
Sogdiana
Bunyodkor
flag_112
Venezuela: Liga Futve - Apertura - Quadrangular
FT
Universidad Central
La Guaira
23:30
Angostura
Puerto Cabello
02:00
Portuguesa
Carabobo
flag_112
Venezuela: Liga Futve 2 - Apertura
21:30
Academia Rey
Yaracuyanos
22:00
Dynamo Puerto
Nueva Esparta
22:00
Urena
Trujillanos
23:00
Bolivar
Maritimo
flag_114
Vietnam: V.League 1
FT
Song Lam Nghe An
Binh Duong
FT
Khanh Hoa
Binh Dinh
FT
Thanh Hoa
Nam Dinh
FT
Cong An
Viettel
FT
Hai Phong
Hong Linh Ha Tinh
World: Friendly International
14:00
England U18
Morocco U18
21:00
Anguilla
Saint Martin
22:00
Grenada
Saint Vincent and the Grenadines
02:00
Guatemala
Nicaragua
flag_341
Zambia: Super League
FT
Green Buffaloes
Forest Rangers
flag_387
Zimbabwe: Premier Soccer League
FT
Arenel Movers
Bulawayo Chiefs
FT
CAPS Utd
Simba Bhora
FT
GreenFuel
Highlanders
FT
Manica
Hwange
FT
Platinum
Dynamos
Major League Soccer Eastern Conference
OVERALL TABLE PTS GP W D L +/-
1
Inter Miami CF 34 16 10 4 2 17
2
FC Cincinnati 33 15 10 3 2 9
3
New York City FC 26 15 8 2 5 3
4
Columbus Crew 24 14 6 6 2 8
5
New York Red Bulls 23 14 6 5 3 4
6
Charlotte FC 22 15 6 4 5 1
7
Toronto FC 22 15 7 1 7 0
8
Philadelphia Union 18 14 4 6 4 4
9
DC United 18 15 4 6 5 -4
10
Nashville SC 16 14 3 7 4 -3
11
Orlando City SC 16 14 4 4 6 -7
12
Atlanta United 13 14 3 4 7 0
13
Montreal Impact 13 14 3 4 7 -14
14
Chicago Fire 11 15 2 5 8 -13
15
New England Revolution 7 13 2 1 10 -17
Major League Soccer Western Conference
OVERALL TABLE PTS GP W D L +/-
1
Real Salt Lake 29 15 8 5 2 13
2
Minnesota United 25 13 7 4 2 7
3
Los Angeles Galaxy 25 15 6 7 2 5
4
Los Angeles FC 24 14 7 3 4 6
5
Austin FC 23 15 6 5 4 2
6
Colorado Rapids 22 15 6 4 5 1
7
Vancouver Whitecaps 19 14 5 4 5 3
8
Houston Dynamo 18 14 5 3 6 -2
9
Seattle Sounders 17 15 4 5 6 0
10
Portland Timbers 16 15 4 4 7 -2
11
Saint Louis City 16 14 3 7 4 -2
12
FC Dallas 13 13 3 4 6 -4
13
Sporting Kansas City 11 14 2 5 7 -4
14
San Jose Earthquakes 11 15 3 2 10 -11

Top trends