Международный

Манчестър Юнайтед вече не са част от надпреварата за титлата

09.02.16

Manchester United no longer in title contention

Манчестър Юнайтед не успя да се наложи в мача срещу настоящия шампион Челси в неделя, след като Диего Коста се разписа в добавеното време за 1:1.

Това равенство заедно с останалите резултати остават Червените Дяволи с малки надежди за титлата. Отборът на Луис ван Гаал се намира на цели 12 точки зад лидера Лестър. Попадане в едно от първите 4 места сега изглежда много по-реалистичен вариант за Юнайтед от спечелване на титлата.

Въпреки това, дори четвъртото място може да се окаже предизвикателство за Червените Дяволи, имайки предвид, че в момента те се намират на 6 точки от четвъртия в класирането– Манчестър Сити.

В последните си мачове Манчестър Юнайтед показват все по-атрактивен футбол, но просто нямаха късмета да се завърнат от Стамфорд Бридж с така желаната победа. Въпреки това, равенството с Челси не е слаб резултат. Всъщност равенството у дома се превърна в традиция за Челси, след като последните 4 домакински мача за сините завършиха при равен резултат.

Не равенството с Челси е това, което ще лиши Червените Дяволи от титлата от Висшата лига този сезон. Лошата форма, която показаха по-рано в кампанията, най-вероятно ще им коства първото място.

Изглежда, че Ван Гаал е оставил по-голяма свобода на футболистите си, да демонстрират по-атакуващ футбол. Сега за холандецът остава въпроса, как би се развил сезона за червените, ако не залагаха на толкова предпазлив стил на игра по-рано през сезона.