Избраниците на Клоп за ФА къп не успяха да класират Ливърпул напред в турнира

Klopp’s team selection back-fires in FA Cup

Ливърпул отпадна от надпреварата за ФА къп във вторник вечер, след като беше победен с 2-1 от Уест Хам в преиграването на четвърти кръг. Всъщност представянето на червените не беше толкова слабо и победният гол, отбелязан от Анджело Огбона в добавеното време, бе тежък удар за отбора от Мърсисайд.

Треньорът на Ливърпул, Юрген Клоп, посочи като причини за загубата снощи някои „странни решения“ на реферите, но той също трябва да поеме част от вината, заради подбора на играчи, който направи. Клоп избра да заложи на доста млади попълнения и в двата мача.

За първия мач е разбираемо решението на Клоп, имайки предвид големия брой контузии в отбора, но някои от титулярните играчи за червените се бяха включили в тренировките преди мача. Въпреки това, Клоп избра да играе с младите надежди.

Може би, фактът, че Чуковете спечелиха два мача от Висшата Лига срещу Ливърпул по-рано този сезон, е допринесъл за тази проверка, дали младежите имат по-големи шансове да се справят с отбора на Славен Билич.

Клоп има заслугата за развитието на много млади футболисти като треньор на Дортмунд и Майнц. Немският треньор е готов да пуска като титуляри по-младите, ако те са достатъчно подготвени.

Точно това направи Юрген Клоп в последните два мача за ФА къп срещу Уест Хам и истината е, че те не разочароваха своя треньор.

Все пак, Ливърпул не успя да се наложи с по-добра игра при така съставения си отбор и напусна турнира.