Загубата на Испания от Хърватска може да им струва скъпо

Европейският шампион Испания се изправи срещу тима на Хърватска във вторник вечер, като повечето фенове на Ла Фурия очакваха победа срещу Балканския тим. Не на това мнение бяха Анте Чачич и неговите играчи, които записаха впечатляваща победа с 2-1, след късен гол на нападателя Иван Перишич.

Трудно е да оспорим превъзходството на хърватите, въпреки че след само седем минути игра, те губеха в резултата, след гол на новото старо попълнение на Реал Мадрид Алваро Мората.

В хода на полувремето Хърватия съумя да изравни резултата след гол на нападателя на Блекбърн Никола Калинич. 20-тина минути преди края на срещата испанците спечелиха единадесетметров наказателен удар, който бе изпълнен от защитника на Реал Мадрид Серхио Рамос. Дузпата обаче бе отразена от вратаря на Балканския тим Даниел Субашич.

Когато по всичко изглеждаше, че срещата клони към равенство обаче, три минути преди края една контра-атака донесе трите точки на Хърватия. Иван Калинич изнесе добре топката напред и с отличен пас намери откъсващия се нападател Иван Перишич, който прониза стража на Манчестър Юнайтед Давид де Хеа в близкия ъгъл.

От своя страна Давид Силва опита да изравни резултата в добавеното време, но ударът му бе блокиран. Така тимът на Висенте дел Боске не можа да отговори на предизвикателството, на което ги подложиха хърватите.

Победата, освен престиж, донесе и първото място в групата на Хърватия, което автоматично означава, че Испания ще срещне отлично представящият се отбор на Италия в осминафиналите.

Испания е все още действащия шампион, но Антонио Конте успя да изгради силна сплав между играчите и това прави отбора изключително опасен противник. Пътят към спечелването на трета поредна европейска титла за тима на Висенте дел Боске сега изглежда ще бъде доста по-труден.