Арсенал не показа най-доброто срещу Уест Бромич

В четвъртък вечер Арсенал победи Уест Бромич с 2-0 на „Емиратс Стейдиъм“, в мач от Висшата лига на Англия. В интерес на истината, от целия отбор на Топчиите, само чилийският нападател Алексис Санчес впечатли с представянето си.

Санчес отбеляза откриващото попадение и даде импулс в  играта, което в крайна сметка доведе до победа на Артилеристите. Въпреки това, някои от неговите съотборници, като френския нападател Оливие Жиру и немския национал Месут Йозил, видимо се затрудняваха да влязат е темпото на мача.

От доста време насам изникват въпросителни дали изобщо Оливие Жиру може да се справи с високите очаквания в Арсенал. За мястото на бившия играч на Монпелие в нападението на Лондончани се спрягат редица имена.

От щаба на Арсенал не може да са доволни от редицата посредствени мачове, които той изигра, подобно на този с Уест Бромич. Може би той нямаше късмет пред гола в четвъртък, но все пак въпросът за неговото бъдеще в отбора ще стои на дневен ред през летния трансферен прозорец.

Йозил, от своя страна, започна сезона ударно, показвайки най-доброто от креативността, на която е способен, но в последните месеци неговата форма се влоши, което се отрази и на резултатите на отбора. Германецът отбеляза 6 гола и даде 18 асистенции към своите съотборници през сезона, но в последните 7 двубоя той е вкарал само веднъж.

Световният шампион с тима на Германия дори остана извън отбора на сезона на PFA, въпреки добрите мачове и отличната статистика, която записа в началото на сезона.

Феновете на Арсенал вече се надяват само играчите да останат здрави до края на кампанията и да навлязат във форма за следващия сезон, защото настоящия бе разочароващ за тях. Артилеристите пропуснаха златна възможност за спечелване на титлата.

Следващия сезон вероятно ще бъде още по-успорван и борбата за златото ще е още по-трудна. Ако Арсенал не направят добри трансфери, които да вдигнат нивото, то неминуемо кризата в отбора ще продължи.