Реал Мадрид прекъсна блестящата серия на Барселона

В събота вечер серията от 39 мача без загуба на Барселона бе прекъсната, след като Каталунците бяха надиграни с 1-2 на своя Ноу Камп от кръвния враг Реал Мадрид. Мадридчани постигнаха победа, въпреки че доиграха мача с човек по-малко.

Барселона взе аванс в двубоя след гол на централния защитник Жерар Пике. Кралския клуб отвърна с хубав гол от въздуха на Карим Бензема. В 83‘ минута, основният стълб в защитата на гостите Серхио Рамос, получи втори жълт картон и напусна терена. Рамос приключи участието си в срещата след грубо влизане в краката на Луис Суарез.

На терена изглеждаше сякаш домакините ще се възползват от численото си превъзходство, но противно на очакванията само две минути след червения картон, Кристиано Роналдо реализира втория гол за Мадрид, който се оказа победен.

Победата в Ел Класико вероятно няма да окаже голямо отражение на класирането в Ла лига, тъй като Реал Мадрид изостава със 7 точки зад Барселона, а градския съперник Атлетико е на точка пред Белите. Противно на логиката отборът на Диего Симеоне може да извлече повече ползи от този резултат, отколкото Белия балет.

Атлетико могат да се възползват от това намигване на съдбата и да спечелят втора титла в последните 3 сезона. От друга страна, Каталунците са безупречни този сезон и мачът с Реал Мадрид беше един от малкото, в които тризъбецът в атака – Неймар, Меси, Суарез беше неутрализиран и не успя да отбележи попадение.

Едно нещо е сигурно след срещата на Ноу Камп – доверието в треньора на Кралския клуб  Зинедин Зидан се повишава, след като много специалисти поставяха под съмнение неговите възможности. С тази победа той повиши вероятността да остане начело на клуба и след края на сезона.