Тенерифе ще надхитри Джирона у дома

Тенерифе - Джирона - 08/11/2021

6995

Джирона ще се стреми да си осигури четвърта победа в 5 мача от Сегунда дивисион, когато гостува на ,,Естадио Елиодоро Родригес Лопес”, за да се изправи срещу Тенерифе в понеделник вечер.

Джирона се изкачи до 13-то място в таблицата благодарение на впечатляваща серия последно време.

От друга страна, Тенерифе е четвърти, въпреки че е само на 6 точки над Джирона.

Островитяните записаха нулево равенство срещу Ибиса в миналия кръг, удължавайки непобедената си серия на 3 мача.

Те са загубили само четири от 14-те си срещи от Сегунда дивисион през настоящата кампания, като по пътя са постигнали 7 победи и 3 равенства.

Тенерифе спечели четири от предишните си седем двубоя от лигата, отбелязвайки над 1.5 гола.

След като допусна само 12 гола в 14 мача този сезон, отборът от Санта Круз де Тенерифе може да се похвали с втората най-добра отбрана в първенството.

Джирона се отправя към сблъсъка в понеделник в серия от 4 срещи без загуба, след като спечели три от тях и завърши наравно веднъж.

Жирондинците обърнаха Алкоркон с 3-1 в четвъртък, а Кристиан Стуани влезе от пейката и отбеляза хеттрик през второто полувреме.

Бяло-червените стартираха лошо сезона, като триумфираха в само един от първите си 5 мача. Те обаче оправиха нещата през последните седмици.

Струва си да се отбележи, че половината от мачовете на Джирона в Сегунда са завършили с над 2.5 отбелязани гола.

В последните 6 срещи и двата отбора записаха по две победи, докато другите два двубоя завършиха наравно.

Интересното е, че и двата тима не допуснаха гол в 2 от предишните си четири срещи и мачовете им приключиха с под 2.5 попадения.

В момента Тенерифе има трима контузени играчи – Борха Ласо, Матиас Науел и Хави Алонсо.

От друга страна, Джирона ще бъде без контузените Дарио Сармиенто и Борха Гарсия за пътуването до Тенерифе.

Въпреки че Жирондинците наскоро подобриха играта си, очакванията са Островитяните да вземат трите точки у дома.

Forebet прогнозира, че Тенерифе ще отбележи над 1.5 гола по пътя си към успеха над Джирона.