Все чемпионаты

Международный

Дали Барселона ще стартира сезона си в Ла Лига с победа?

4925

Барселона ще започне първата среща от Ла Лига в петък вечер търсейки изкупление. Отборът успя да заеме първата позиция в турнира миналия сезон, но провалът му в Шампионската лига и Купата на Краля засенчиха този трофей.

В петък вечер, Барселона ще се отправи на север, за да се сблъска със съперника си Атлетик Билбао. Лъвовете завършиха на 8 позиция миналия сезон, като бяха много близко до квалификациите за Лига Европа.

Мениджърът на Атлетик Билбао Гайска Гаритано вероятно ще започне първия си сблъсък за сезона изпълнен с увереност. Лъвовете успяха да спечелят 2 точки от 6 възможни миналия сезон срещу Барселона, като и двата мача завършиха с равенство.

Първата среща между двата отбора на „Камп Ноу“ приключи с 1-1 след като Атлетик Билбао поведе в 41 минута благодарение на Оскар де Маркос. Барселона успя да изравни в 84 минута с гол на Мунир ел Хадади.

В първия двубой между двата тима, Барселона не успя да покаже най-доброто от себе си. Представянето на отбора се подобри чак в 55 минута, когато Лионел Меси бе включен в срещата.

Дори и с Меси в началния състав за реванша миналия сезон, Барселона не успя да надделее над Атлетик Билбао на „Сан Мамес“. Атлетик Билбао успя да постигне нулево равенство при гостуването на Барселона.

Барселона няма загуба от Атлетик Билбао в изминалите 6 сблъсъка между двата отбора във всички турнири. В 4 от тях Блаугарана надделя.

Носят се слухове, че мениджърът на Барселона Ернесто Валверде няма да включи Меси в началния състав в петък вечер. Всъщност, аржентинецът вероятно въобще няма да участва в срещата. Той не бе включен и в приятелските двубои преди началото на сезона.

Няма причина Валверде да рискува със здравословното състояние на Меси, тъй като, както футболните фенове в последните 2 сезона вече са видели, представянето на Барселона е диктувано основно от Меси. Аржентинецът е контузен и се нуждае от време за възстановяване преди да започне да се изявява отново.

Дори без Меси, Барселона разполага с Луис Суарес и новото си попълнение Антоан Гризман. Един от големите въпроси е дали Валверде ще даде възможност на Филипе Коутиньо, тъй като той вероятно скоро ще напусне клуба. Сагата с Неймар все още не е приключила и може да засенчи сезона на Барселона.

Атлетик Билбао се представи добре преди началото на сезона, като бе непобеден в 7 от 8-те си приятелски срещи. Лъвовете вероятно ще бъдат затруднени в първото си домакинство за сезона.

Въпреки че в предишния сезон, двата двубоя между тези тимове бяха ниско-резултатни, в срещата в петък вечер ще участват два отбора, които искат да отправят предупреждение към следващите си съперници през новия сезон. Очакваме над 2.5 попадения, като и двата отбора ще се разпишат в резултата. Дори без Меси, Барселона ще успее да се справи с опонента си и да постигне победа.