Загубата в дербито е тревожен сигнал за състоянието на Евертън

3438

В събота следобед, Евертън понесе поражение с 1-0 от съперника си Ливърпул в третия кръг на ФА Къп.

Пораженията в мърсисайдското дерби вече не са нищо необичайно за Карамелите на бившия им стадион „Анфийлд“ в последните няколко десетилетия, като изглежда отборът има проблеми с представянето в сблъсъците си с основния си опонент.

Въпреки това, начинът, по който тимът загуби в неделя бе изключително неприятен, тъй като мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп избра начален състав, състоящ се основно от млади играчи. Само Адам Лалана, Дивок Ориги, и Джо Гомес от началната единайсеторка имат реален опит в топ лигата.

Мениджърът на Евертън Карло Анчелоти използва най-силните си играчи, но се оказа, че те просто не са достатъчно добри. Гостите трябваше да постигнат преднина от 3 или 4 попадения още в първото полувреме, но не бяха точни в атака. Най-добрите им изстрели бяха спасени от вратаря на Червените Адриан.

Гостите си платиха за липсата на решимост в нападение във второто полувреме, като Къртис Джоунс отбеляза невероятен гол на Джордан Пикфорд. Червените не успяха да създадат много положения, но определено бяха по-бързи и доста по-целеустремени от гостите.

Ако съдим само по представянето на отбора в неделя, Анчелоти вероятно смята, че съставът му се нуждае от сериозни промени. В тима липсват талантливи футболисти с усещане за играта. Имайки предвид колко опитни играчи бяха на терена, на теория Евертън трябваше да си тръгне като победител.

Отборът на Евертън бе съставен от доста скъпи футболисти, които в момента изглеждат като лоша инвестиция.

Ситуацията в мърсисайдския клуб вероятно ще се подобри под управлението на Карло Анчелоти. Въпреки това, италианецът ще се нуждае от време, за да замени някои от играчите от основния състав, които не се представят на ниво.

Ако му бъде дадено достатъчно време, той със сигурност ще промени негативната нагласа на отбора.