Ще се подобри ли представянето на Арсенал под управлението на Емери?

3520

В понеделник вечер, Арсенал се изправи срещу Шефилд Юнайтед на „Брамал Лейн“ в мач, в който Артилеристите бяха фаворити за спечелването. Въпреки това, когато Арсенал гостува винаги има шанс за загуба и това се случи в мача срещу Шефилд.

Артилеристите не успяха да се справят с тактиката и енергията на домакините в първата половина от мача, но поне успяха да предотвратят създаването на добри голови ситуации. Всъщност, Арсенал успя да създаде добра възможност в първото полувреме, но Пепе не успя да завърши удара успешно.

В 30-тата минута Арсенал допусна гол, който дойде от ъглов удар. Защитата не успя да спре топката и тя се озова при Лис Мусе, чиято единствена задача беше да направи финалният удар към вратата.

Въпреки че, Арсенал показа признаци на подобрение във второто полувреме, тимът не успя да създаде нито една чиста голова ситуация, с която да изравни резултата и в последствие, на което Артилеристите загубиха мача с 1-0. Макар че, букмейкърите залагаха на Арсенал като фаворит, много неутрални и дори фенове на отбора знаеха, че има вероятност Топчиите да загубят този двубой, както и стана.

Загубата означава, че Арсенал е спечелил само 1 от последните си 4 мача в Премиър лийг през този сезон и това бе първият им мач като гост през новия сезон срещу Нюкясъл. Статистиката показва, че Арсенал е спечелил само 4 от последните си 17 гостуващи мача във Висшата лига като това не е представяне, което се очаква от отбор, който има желанието да се озове в топ 4 на Премиър лийг.

В допълнение на това, Арсенал е загубил 4 от последните 7 гостуващи мача във Висшата лига срещу току-що издигнали се отбори и това представяне не е достатъчно добро. Тимът не е успял да победи в нито един от последните си 4 гостуващи мача и съдейки по доказателството от понеделник вечер срещу Шефилд Юнайтед, едва ли представянето на Арсенал ще се подобри в близко бъдеще.

Унаи Емери има проблем, който трябва да разреши. Отборите, които имат желанието и възможностите да предизвикат Арсенал и да го поставят под напрежение със свободни удари и корнъри, имат добрата възможност да победят Топчиите. Това стана ясно с равенството срещу Уатфорд и загубата от Шефилд Юнайтед.

След равенството срещу Уатфорд, Гранит Шака заяви, че някои от съотборниците му са се криели през втората половина от мача. „Бяхме твърде уплашени“, заяви той. „Никой не искаше топката“.

Това е коментар, който идва от футболист в клуб, който е утвърден като един от топ отборите в Премиър лийг. Арсенал трябва да спечели предстоящите си два домакински мача или напрежението върху Емери и неговите играчи ще се засили.