Упоритостта на Ливърпул може да му спечели титлата

2177

В неделя следобед Ливърпул записа трудна победа с 2-1 над Тотнъм на „Анфийлд“. Изглеждаше, че сблъсъкът ще завърши с равенство до 90-та минута, когато автоголът на Тоби Алдервейрелд подари трите точки на Мърсисайдци.

Трите точки може да се окажат решаващи, тъй като те отново издигнаха отбора на Юрген Клоп над шампиона Манчестър Сити начело на класирането. Ливърпул има аванс от 2 точки пред момчетата на Пеп Гуардиола в надпреварата за титлата, която става все по-ожесточена.

Ливърпул изглежда, че няма да се даде лесно и един от ключовите фактори в съревнованието е несломимият му дух, който му помага да отбележи толкова много късни голове този сезон.

Ливърпул стана пословичен във Висшата лига с тези си попадения. Решителността му да надделее никога не е била толкова очевидна, колкото е сега.

Няколко късни попадения изпъкват сред останалите и те могат да се окажат много важни в борбата за титлата на Висшата лига.

Тимът на Клоп записа изключителна победа с 1-0 над съперника си от Мърсисайд Евертън на „Анфийлд“ благодарение на гол на Дивок Ориги в 96 минута след грешка на вратаря Джордан Пикфорд.

Отборът също така отбеляза късен гол и на Фулъм, който има проблеми напоследък, като надделя с 2-1 преди международната пауза. Въпреки че попадението не бе в последния възможен момент, то дойде 10 минути преди края на срещата.

Най-скорошният такъв гол също бе впечатляващ. Вратарят на Шпорите Уго Лорис трябва да понесе огромна част от вината за попадението, въпреки че то бе прието за автогол на Алдервейрелд. Ако Червените спечелят титлата, то Пикфорд и Лорис ще трябва да получат медали за помощта, която оказаха на клуба на Клоп с грешките си.

Борбата за титлата във Висшата лига все още е в ръцете не Манчестър Сити, като отборът все още има с мач по-малко от Мърсисайдци. Въпреки това, ако Ливърпул спечели титлата, без съмнение психическата издръжливост на играчите му и тяхната упоритост ще бъдат ключови за триумфа.