Други първенства

Международни

Поредната загуба, която поражда въпросителни около Манчестър Юнайтед

1968

Манчестър Юнайтед направи приличен старт на сезон 2021/22, но последните резултати бяха лоши. Той загуби 3 от предходните си 4 мача във всички турнири и започна с поражение с 2-1 от Йънг Бойс в Шампионската лига.

Оле Гунар Солскяер не успя да вдъхнови отбора си в Шампионската лига през миналия сезон, като загубата от Истанбул Башакшехир беше едно от най-лошите представяния на отбора в игрови план от много години.

Поражението от Жълто-черните върна спомена от онази нощ в турската столица, когато Юнайтед не успя да вземе трите точки.

Последна победа срещу Уест Хям в Премиър лийг бе осъществена, благодарение на индивидуалните действия на Джеси Лингард и Давид де Хеа в последните минути на мача.

Рокадите, които бяха извършени за Манчестър Юнайтед, не дадоха резултат и Червените дяволи загубиха с 1-0 у дома от същия съперник в Купата на лигата.

Поражението щеше да бъде забравено, ако момчетата на Оле бяха победили Астън Вила на собствен терен във Висшата лига през уикенда.

Това, което последва, беше разочарование за феновете на ,,Олд Трафорд”, тъй като Астън Вила си заслужи победата с 1-0, благодарение на късен гол. Бруно Фернандес имаше шанс да изравни от дузпа, но пропусна възможността.

Лошата форма води до повече въпроси относно бъдещето на Солскяер като мениджър на Манчестър Юнайтед. В много от онлайн форумите се вижда недоверието от страна на феновете към норвежеца.

Въпреки това, те признават, че бившият нападател на клуба е направил немалко за връщането на постоянството в състава. Показаното срещу Вила не приличаше на сплотено отборно представяне, което е тревожно като се има предвид колко дълго Солскяер е треньор на клуба.

Отборът има доста качествени играчи и индивидуалната им класа лесно може да се открои, но не и когато това е с цената на отборния дух. Да бъдеш непредсказуем в атака може да причини проблеми на противника, но тази формула никога не е била константна в продължение на един сезон.

По-голямата част от най-добрите отбори във Висшата лига и Европа имат определен стил на игра и играчите спазват тактическите указания на треньора. Това изглежда не е така в Юнайтед.

Индивидуалността и разпокъсаната игра пречат на отбора и това не е добър знак за остатъка от сезона.

Кристиано Роналдо не отправи нито един изстрел в целта за 90 минути у дома срещу Виланите. Съотборниците му не са достатъчно креативни и неговите голмайсторски способности страдат от това. Нещо не е наред и Солскяер трябва бързо да поправи нещата.