Уелс и Швейцария се изправят един срещу друг в оспорван двубой

Уелс - Швейцария - 12/06/2021

12357

Вторият мач от отложеното Евро 2020 ще бъде между Уелс и Швейцария. Те са част от Група А и сблъсъкът между тях ще се състои на Олимпийския стадион в Баку.

Уелс се представи великолепно на Европейското първенство през 2016 година, класирайки се за полуфиналите, но настоящата група на отбора е значително по-трудна от тази, в която беше в миналото издание на турнира.

Драконите са непобедени в 3 от изминалите си 4 съревнования. Поражението беше в приятелски двубой срещу Франция на чужд терен, но през този период те постигнаха важен домакински успех над Чехия в квалификациите за Световното първенство през 2022.

През Евро 2016, момчетата на Райън Гигс регистрираха важни успехи над Русия и Белгия, като постижението срещу Червените дяволи беше на четвъртфиналите и срещу тим, който се очакваше да стигне до финала.

Уелс остана без поражение в изминалите си 5 срещи от квалификациите за Европейското първенство. Отборът домакин записа 2 победи над Азербайджан, успех над Унгария, както и равенства срещу Словакия на чужд терен и срещу Хърватия у дома.

В 3 от предходните 4 мача на Драконите бяха вкарани под 2.5 гола. Тази тенденция се е запазила и в изминалите им 4 съревнования от квалификациите за Еврото.

Швейцария показва добри резултати последно време и се намира в серия от 6 поредни победи.

Нати записаха успехи над България и Литва в квалификационната си кампания за Световното първенство през 2022, както и победа над Украйна в Лигата на нациите.

Швейцарците са изиграли 3 приятелски двубоя до началото на надпреварата, като са постигнали победи и в трите. Швейцария надделя над Финландия с 3-2, САЩ с 2-1 и Лихтенщайн със 7-0.

Въпреки всичко гостите изпитваха затруднения през по-голямата част от кампанията си в Лигата на нациите, тъй като претърпяха поражения от Хърватия и Белгия в приятелски срещи в края на миналата година.

Също така, Швейцария е пропуснал да спечели изминалите си 3 сблъсъка от Европейското първенство. Отборът завърши наравно срещу Румъния и Франция през 2016 година, преди да бъде отстранен от Полша след изпълнение на дузпи.

Последните мачове на Нати от Еврото бяха ниско-резултатни.

В предходните им 5 съревнования от турнира бяха отбелязани под 2.5 гола и те са вкарали не повече от едно попадение в най-скорошните си 4 двубоя от надпреварата.

Райън Гигс най-вероятно ще може да разчита на Гарет Бейл и Аарън Рамзи. Даниел Джеймс ще играе по крилото, докато Джо Родън ще ръководи защитата на тима.

Гостите ще се възползват от уменията на Арис Сеферович, Джердан Шакири и Адмир Мехмеди в атаката. Ян Зомер ще бъде основният нападател на отбора, докато капитанът Шакири ще играе ролята на връзката в центъра на терена.

И двата съперника знаят, че при наличието на Италия в групата, евентуална победа този уикенд ще им даде значително предимство в класирането напред в Еврото.

Въпреки всичко се очаква да станем свидетели на ниско-резултатна среща, като равенството е най-възможния резултат.