Лестър Сити на път да нанесе удар върху амбициите за оцеляване на Уест Бромич

Лестър Сити - Уест Бромич - 22/04/2021

10998

Уест Бромич ще се стреми да съхрани макар и минималните си надежди за оставане в Премиър лийг този четвъртък, когато гостува на Лестър Сити на „Кинг Пауър Стейдиъм“.

Дроздовете са втори в зоната на изпадащите, на 3 точки под Фулъм и на 9 точки от излизане от зоната.

Лисиците се намират в противоположната страна на таблицата, но рискуват да излязат от зоната за класиране в Шампионската лига.

След серията на Лестър Сити от едно поражение в предходните си 12 двубоя, тимът на Брендън Роджърс успя да постигне само 2 победи в изминалите си 6 срещи.

Фокс допуснаха две поредни поражения в Премиър Лийг този месец и те бяха от Манчестър Сити и Уест Хям.

От друга страна, момчетата на Роджърс се класираха за финала на ФА Къп, след като отстраниха Саутхямптън с 1-0 миналия уикенд.

Келечи Ихеаначо вкара единственото попадение в съревнованието, което означава, че нигериецът е отбелязал 10 гола в предходните си 7 сблъсъка.

Уест Бромич, от своя страна, записа първата си серия от последователни победи от началото на сезона.

Албиън постигнаха изненадващ успех над Челси с 5-2, а след това надделяха и над Саутхямптън с 3-0.

Въпреки всичко, футболистите на Сам Алардайс са спечелили само 5 от изиграните си към момента 31 мача от Висшата лига и не е изненада, че са на път да изпаднат от първенството.

Алардайс определено подобри представянето на отбора си последно време, но това се случи в доста късен етап от сезона.

Лисиците постигнаха лесна победа над Дроздовете с 3-0 през септември, като Джейми Варди отбеляза 2 от попаденията на тима си.

Лестър е без поражение в предходните си 4 срещи с Уест Бромич, записвайки 3 победи и 1 равенство през този период.

Харви Барнс и Джеймс Джъстин най-вероятно ще пропуснат остатъка от сезона за домакините. От друга страна, Рикардо Перейра може да се завърне в игра този четвъртък.

Ветеранът Бранислав Иванович сигурно ще отсъства в остатъка от кампанията на гостите, тъй като страда от контузия.

Албиън регистрираха няколко добри резултати последно време, но Фокс определено са по-добрият отбор и би трябвало с лекота да вземат трите точки.

Forebet прогнозира, че Лестър Сити ще отбележи над 2.5 попадения на път към успеха си над Уест Бромич в четвъртък и по този начин ще затрудни доста борбата за оцеляване на Дроздовете.