Аякс на път към важна победа над Рома в Лига Европа

Аякс - Рома - 08/04/2021

19175

Аякс и Рома се изправят един срещу друг на „Йохан Кройф Арена“ в първия мач от четвъртфиналите на Лига Европа този четвъртък.

Божиите синове се намират в серия от 7 победи във всички първенства и са без поражение в предходните си 24 двубоя.

Вълците, от друга страна, са постигнали само 1 успех в изминалите си 4 съревнования във всички първенства и се намират в незадоволителна форма от 2 срещи без успех.

Аякс надигра Хееренвеен с 2-1 миналата неделя и увеличи серията си без поражения на 16 мача в Ередивизия. Благодарение на това представяне, тимът е близо до спечелването на шампионската титла в Нидерландия.

Момчетата на Ерик тен Хаг имат преднина от 11 точки над 2-рия ПСВ Айндховен и са постигнали 22 победи в изиграните си към момента 27 сблъсъка.

Евреите отпаднаха от Шампионската лига по-рано през сезона, но се адаптираха бързо към обстановката в Лига Европа.

След като постигнаха успех над Лил с общ резултат от 4-2 на шестнайсетина финалите, футболистите на тен Хаг елиминираха и БСК Йънг Бойс.

Аякс е вкарал над 1.5 попадения във всеки от последните си 5 двубоя от Лига Европа и освен това е спечелил всеки един от тях.

След равенството си срещу Сасуоло с 2-2, Рома заема 7-мата позиция в Серия А, на 17 точки под лидера в класирането.

Статистиката показва, че Джалоросите са спечелили само 2 от изминалите си 7 съревнования от първенството, допускайки 3 загуби през този период.

От друга страна, играчите на Пауло Фонсека показват добри резултати в Лига Европа, тъй като са спечелили 8 от последните си 10 срещи от турнира.

Гостите разгромиха Спортинг Прага с общ резултат от 5-1 на шестнайсетина финалите, а в следващия кръг надиграха и Шахтьор Донецк със същия краен резултат.

В изминалите 3 мача на Рома от Лига Европа бяха отбелязани над 2.5 попадения и се очаква тази тенденция да се запази и в четвъртък.

Божиите синове и Вълците са срещали 2 пъти досега и това се е случило през сезон 2002/03 на Шампионската лига.

Тогава, Аякс надделя над Рома с 2-1 у дома, а реваншът в Италия завърши с резултат от 1-1. Тази статистика не е толкова актуална, тъй като се отнася за двубои от почти десетилетие назад.

Аяксците ще играят без Нусаир Мазрауи, Дейли Блинд и Мартен Стекеленбург, които са контузени, докато Андре Онана е наказан за употреба на допинг.

Рома ще пътува без футболистите си - Мараш Кумбула, Хенрих Мхитарян, Жуан Жесуш и Крис Смолинг, които страдат от травми.

Имайки предвид разликата във формата на двата тима, по-всичко личи, че ще станем свидетели на високорезултатна домакинска победа за Божиите синове.

Forebet прогнозира, че Аякс ще отбележи над 3.5 гола на път към успеха си над Рома в първия мач от четвъртфиналите.