Сарагоса се изправя срещу опонента си от зоната на изпадащите Картагена

Сарагоса - Картагена - 01/04/2021

5478

Преди сблъсъка в четвъртък на „Естадио Ла Ромареда“, Сарагоса и Картагена са разделени само от 4 точки в класирането на Сегунда дивисион. Домакините са 16-ти в таблицата и са само на 3 точки над зоната на изпадане.

Картагена е пряко застрашен от отпадане от лигата, но евентуално равенство в предстоящия мач ще помогне на отбора да се измъкне от последните позиции, поради по-добрата голова разлика. Долната трета от класирането се състои от доста отбори, които се борят за оставането си в първенството.

Предходният сблъсък между двата отбора завърши наравно с резултат 1-1, като головете бяха дело на футболистите - Иван Асон и Давид Андухар. Имайки предвид факта, че и двата тима не печелят достатъчно точки последно време, равенство този четвъртък би било добър резултат.

Въпреки всичко и двамата мениджъри ще се стремят към успех. От друга страна, равенството също не би било лошо постижение. Домакините са без поражения в изминалите си два мача от Сегунда дивисион. Те спечелиха 7 точки от изминалите си 6 съревнования, като са отбелязали 5 гола и са допуснали 6 в своята врата.

Картагена е взел само 5 точки от последните 18 възможни в първенството. Тимът е отбелязал 4 гола и допуснал 8 в хода на тези 6 срещи.

Хуан Игнасио Мартинес има списък от само двама играчи, които няма да вземат участие в мача. Пичу Атиенца страда от травма и е под въпрос, а Франчо Серано се завръща към състава, след положителен тест за КОВИД-19, но може би няма да е готов за игра.

Луис Карион няма да може да разчита на Клеандро Лелеши, който страда от контузия. Алберто де ла Беля е под въпрос, поради мускулна травма.

И двата отбора се намират в неблагоприятна форма преди предстоящия сблъсък. Лошата статистика в отбелязването на попадения и не особено доброто представяне в третата част от сезона предвещават ниско-резултатен двубой.

Сарагоса се намира на 3-то място по най-малък брой вкарани голове в първенството, с едва 26. Картагена, от своя страна, е отбелязал 31 попадения и е допуснал 43 във вратата си.

Равенствата са обичайният краен резултат за Сегунда дивисион и се очаква двубоят в четвъртък да завърши наравно. Картагена е записала 9 равенства в 31 мача към момента, докато в 7 от съревнованията на Сарагоса не беше излъчен победител.

Очаква се в четвъртък, да станем свидетели на ниско-резултатен сблъсък, в който нито един от двата отбора ще успее да надделее. Мъчат между Картагена и Сарагоса, най-вероятно ще завърши наравно, точно както последния двубой помежду им.