Уелс се изправя срещу Чехия в оспорван сблъсък

Уелс - Чехия - 30/03/2021

13116

Световните квалификации на УЕФА продължават и тази седмица, като във вторник предстои двубой между Уелс и Чехия.

Срещата ще се състои на „Кардиф Сити Стейдиъм“ , като домакините са без точки към момента, а гостите имат актив от 4 точки и са изиграли мач повече.

Уелс допусна поражение от Белгия с 3-1 в първото си съревнование от квалификациите. Драконите бяха гости в двубоя и той беше считан за най-трудния, който те ще изиграят в Група E.

Момчетата на Райън Гигс откриха резултата с красив гол, но не успяха да съхранят преднината си и изостанаха с 2-1 на почивката за полувремето. Уелсците допуснаха и гол от дузпа през 73-тата минута, което сложи край на надеждите им да извоюват нещо от сблъсъка.

Този резултат прекрати серията на Драконите от 5 срещи без поражение. Те са били надиграни само 2 пъти в изминалите си 16 съревнования. Уелс се изправи срещу Мексико миналата събота в приятелски мач у дома и успя да запише добра победа над тим, който се намира по-високо от него в световната ранглиста на ФИФА.

Футболистите на Гигс се представят отлично на собствен терен и са без загуба в предходните си 11 домакински срещи. От друга страна, те са отбелязали повече от 1 гол само в 1 от последните си 5 съревнования на „Кардиф Сити Стейдиъм“.

Чехия завърши с резултат 1-1 срещу Белгия у дома в миналия кръг от квалификациите. Играчите на Ярослав Шилхави определено са разочаровани от факта, че не спечелиха двубоя, след като откриха резултата през второто полувреме.

Те, също така, имаха доста чиста голова ситуация в последните минути, но не успяха да е реализират.

Чехия ще изиграе третия си мач от световните квалификации този вторник, като в първия кръг тимът се сблъска с Естония. Чехите изостанаха още в началото на срещата, но вкараха 6 попадения и напълно разгромиха естонците. Домакините успяха да отбележат още един почетен гол в края на съревнованието.

Статистиката показва, че отборът на Райън Гигс е без загуба в последните си 4 двубоя, като в това число спадат и победите над Израел и Словакия от Лигата на нациите.

За сметка на това, Чехия не показва особено солидни резултати в срещите си на чужд терен. Тимът е пропуснал да опази вратата си от попадения в изминалите си 7 гостувания.

Уелс ще може отново да разчита на Кийфър Мур в атака и той най-вероятно ще си партнира с Гарет Бейл и Даниел Джеймс в стартовата единайсеторка. Бенджамин Кабанго може да стартира в центъра на защитата след доброто си представяне срещу Мексико.

Чехия най-вероятно ще използва същия състав, който се изправи срещу Белгия. Патрик Шик може да се завърне като титуляр и e вероятно също Иржи Павленка да стартира в атака.

Срещата предвещава да бъде доста оспорвана, тъй като и двата отбора ще се опитат да завършат групата на 2-ро място, имайки предвид факта, че Белгия е считана за фаворита за първата позиция.

Уелс обикновено се разписва в домакинствата си, но рядко отбелязва повече от 1 гол. Forebet прогнозира, че сблъсъкът ще завърши наравно с краен резултат от 1-1, което ще се окаже благоприятно за гостите.