Манчестър Сити на път да увеличи още повече победната си серия

Манчестър Сити - Уулвърхямптън - 02/03/2021

7249

Има няколко интересни двубои в предстоящия кръг на Премиър лийг тази седмица. Една от тях ще се проведе този вторник, когато Манчестър Сити посреща Уулвърхямптън на „Етихад Стейдиъм“.

Домакините заемат челната позиция с актив от 62 точки, докато гостите са 12-ти в класирането и са спечелили 34 точки към момента.

Гражданите надиграха Уест Хям с 2-1 на собствен терен миналия уикенд. Те извоюваха 3-те точки благодарение на головете на защитниците си - Рубен Диас и Джон Стоунс.

Този резултат означава, че момчетата на Пеп Гуардиола са без поражение в предходните си 27 срещи във всички първенства и са спечелили последните си 20 съревнования през този период.

Манчестър Сити е постигнал 14 поредни успеха в Премиър лийг, което e доста впечатляващо постижение. Тимът е регистрирал победи в изминалите си 7 домакински сблъсъка от първенството и е без загуба в предходните си 12 двубоя на „Етихад Стейдиъм“ от Висшата лига.

Статистиката показва, че Небесносините се представят отлично и в двата края на терена. Те са отбелязали поне 2 гола в последните си 5 мача от Премиър лийг на собствен терен. Освен това, Сити е опазил вратата си от попадения в 6 от изминалите си 7 домакински срещи от надпреварата.

Преди предстоящото пътуване до  „Етихад Стейдиъм“, Уулвърхямптън взе само точка от равенството си срещу Нюкясъл, завършило 1-1. Вълците изостанаха в срещата в 7-мата минута на второто полувреме, но в последните 30 минути от двубоя се представиха отлично и изравниха резултата с гол в 73-та минута. Уулвс имаха възможност да стигнат до победа, но не успяха да отбележат решаващото попадение.

Уондърърс са стигнали до успех в 2 от предходните си 5 мача във всички турнири. И двете победи бяха от Премиър лийг, като тимът надигра Саутхямптън като гост и Лийдс Юнайтед на „Молиню Стейдиъм“.

Уулвърхямптън се намира в серия от 5 срещи без поражение във Висшата лига, но за сметка на това, е спечелил само 1 от последните си 8 гостувания. Момчетата на Нуно Ешпирито Санто са опазили вратата си от попадения само веднъж в последните си 10 гостувания в Премиър лийг и също така са пропуснали да вкарат гол в 2 от предходните си 4 двубоя на чужд терен.

Небесносините ще бъдат без контузения защитник Нейтън Аке. Гуардиола ще има на разположение всички свои останали футболисти. Очаква се Рахим Стърлинг, Фил Фодън, Габриел Жезус, Аймерик Лапорт и Жоао Кансело да започнат като титуляри.

Фернандо Марджал, Вили Боли, Даниел Поденсе и Раул Хименес ще пропуснат двубоя за гостите, заради контузии.

Предвид формата в която се намира, Манчестър Сити може да победи всеки един отбор в света, включително и Уулвс. Гражданите, най-вероятно ще вземат 3-те точки и ще опазят вратата си от попадение във вторник.