Дали Моуриньо ще затрудни Ливърпул на „Анфийлд“?

Ливърпул - Тотнъм - 16/12/2020

5558

Ливърпул и Тотнъм ще се изправят един срещу друг в сряда вечер на „Анфийлд“ в изключителен сблъсък от върха на таблицата. Двамата съперници от Висшата лига завършиха наравно сблъсъците си от 12-ти кръг, което намали шансовете им да спечелят титлата.

Шпорите завършиха наравно с 1-1 мача си с Кристъл Палас, което даде шанс на Ливърпул да се изкачи с 2 точки над Лондончаните. Въпреки това, Червените не успяха да се възползват от възможността да изпреварят Шпорите в битката за титлата, тъй като завършиха сблъсъка си с Фулъм с равенство с 1-1 на „Крейвън Котидж“.

Отборът на Жозе Моуриньо се намира пред Ливърпул в таблицата благодарение на головата си разлика. Шпорите имат голова разлика от +14, а Ливърпул - +9. Борбата за титлата може да се окаже въпрос на няколко гола, което за момента би било от полза на Тотнъм, който постигна победи с доста добри резултати над Манчестър Юнайтед и Саутхямптън.

Ливърпул може да очаква Моуриньо да избере по-отбранителен подход в сряда, точно както направи срещу Челси. Двубоят между Шпорите и Челси завърши с нулево равенство, като Моуриньо се концентрира върху това да неутрализира атаката на Сините.

Атакуващото трио на Ливърпул не се справи много добре срещу защитата на Фулъм през уикенда, като Скот Паркър реши да използва формация с петима защитници. Червените не успяха да се справят, като Мохамед Салах имаше много малко пространство за действие.

Отборът на Юрген Клоп няма поражение в 9 от изминалите си 10 мача срещу Шпорите. Това включва 5 поредни победи за Ливърпул. Миналия сезон, Червените надвиха Тотнъм с 2-1 на „Анфийлд“, обръщайки резултата след като изоставаха с 1 гол в първото полувреме.

В последните 6 мача между тези два отбора във всички съревнования, първото полувреме завърши с резултат 1-0. Ливърпул надделя и в първото полувреме, и в крайния резултат в 25 от последните си 35 домакинства във Висшата лига.

Алисон Бекер се върна в състава на Клоп през уикенда след контузия и невероятните му спасявания помогнаха на Ливърпул да избегне резултат от 3-0 в края на първото полувреме. Въпреки че Алисон се завърна, Клоп има 9 контузени футболисти. Голям проблем за мениджъра вероятно ще бъде липсата на Диого Жота.

Крилото се контузи в 6-ти кръг на Шампионската лига и ще отсъства до февруари. Жоел Матип получи травма в сблъсъка с Фулъм и може да пропусне предстоящия мач.

Костас Цимикас, Джердан Шакири, Джеймс Милнър, и Тиаго Алкантара са контузени. Участието на Наби Кейта е под съмнение, но Алекс Окслейд-Чембърлейн ще бъде на разположение.

Моуриньо има само двама контузени играчи. Гарет Бейл се възстановява от настинка, но тестът му за COVID е отрицателен и може да се върне в отбора. Ерик Ламела няма да участва в двубоя заради травма на прасеца.

В 7 от изминалите 10 сблъсъка между тези два отбора бяха отбелязани попадения и от двата тима. Тази тенденция вероятно ще продължи и в сряда. Шест от последните 10 мача завършиха с над 2.5 отбелязани попадения.

Мачът в сряда вечер вероятно ще е високо-резултатен, като и Ливърпул, и Шпорите ще се борят за победа. Възможно е обаче двубоят да завърши с равенство.