Може ли Борусия Мьонхенгладбах да надвие Реал Мадрид в Шампионската лига?

Реал Мадрид - Мьонхенгладбах - 09/12/2020

6467

Борусия Мьонхенгладбах е на ръба да се класира за осминафиналите на Шампионската лига благодарение на мениджъра си Марко Розе. За да достигне осминафиналите за първи път, Розе трябва да помогне на тима си да постигне победа като гост на Реал Мадрид в предстоящия двубой.

Жребците ще започнат срещата след като техен гол бе отменен в сблъсъка им с Интер. Ако тимът бе получил точката, която заслужаваше, щеше да има малко по-голяма, но все пак недостатъчна преднина.

В Реал Мадрид, от друга страна, настъпи хаос. Въпреки победата на тима над Севиля през уикенда, Белите загубиха предходните си 2 сблъсъка във всички съревнования.

Мениджърът Зинедин Зидан все още пази позицията си, но може би това няма да продължи дълго. Ако отборът му не достигне осминафиналите на Шампионската лига, той ще бъде уволнен.

Поражението на Реал Мадрид от Шахтьор Донецк в предходния кръг на турнира е това, което постави отбора в сегашната му позиция. Добрата новина е, че една победа би била достатъчна на тима, за да достигне осминафиналите на съревнованието. Поражение и победа на Интер над Шахтьор Донецк ще изхвърли Реал Мадрид от европейските турнири.

Въпреки поражението от Интер в предходния кръг, Борусия Мьонхенгладбах е в добра форма. Розе влага по-голямата част от усилията си в Шампионската лига този сезон. Жребците се справят много добре, но имат някои проблеми в защита.

Борусия Мьонхенгладбах водеше с 2-0 срещу Реал Мадрид във втори кръг след 87 минути. Защитата на Жребците обаче не успя да се справи и допусна 2 гола – на Карим Бензема и Каземиро в последните минути.

Ако отборът на Розе бе постигнал победа, предстоящият мач нямаше да има значение. Вместо това, и двата отбора отчаяно се нуждаят от победа, за да продължат напред.

На Борусия и е достатъчно и равенство. Отборът от Германия не се нуждае от победа, но няма да бъде лесно да постигне добър резултат в Мадрид.

Серхио Рамос ще се завърне в състава на Реал Мадрид след контузия. Централният защитник може и да е в последните месеци от кариерата си в Мадрид, ако слуховете са верни и наистина ще се присъедини към някой от отборите от Висшата лига през лятото.

Еден Азар е извън играта заради травма. Федерико Валверде и Дани Карвахал може да пропуснат мача, също заради контузии. Розе няма да може да разчита и на Рами Бенсебаини и Йонас Хофман, но Маркъс Тюрам ще се завърне в началния състав, след като бе оставен да почива през уикенда.

Борусия Мьонхенгладбах никога не е достигал до осминафиналите на Шампионската лига. В сряда вечер, тимът вероятно ще спечели точката, която му е нужна, за да продължи към следващия кръг. Очаква се още един вълнуващ сблъсък с голове и на двата тима и над 2.5 отбелязани попадения.

Равенството би принудило Реал Мадрид да изчака резултата от двубоя между Шахтьор Донецк и Интер Милан на „Сан Сиро“, за да разбере съдбата си в европейските турнири.