Лил - Милан Анализ 26/11/2020

26 Ноември 2020 | Лига Европа | Анализи
5164

Лига Европа продължава този четвъртък с цял кръг от интригуващи срещи.

Един от най-оспорваните двубои в предстоящия кръг ще се проведе на „Стад Пиер Мороа“, където Лил посреща Милан. Домакините заемат челната позиция в Група H с актив от 7 точки, докато гостите са втори в класирането и са спечелили 6 точки към момента.

Лил надигра Лориен с 4-0 у дома в последния си мач от Лига 1. Мастифите откриха резултата още преди почивката, а през 57-тата минута на срещата вече водеха с 3-0. Последното попадение беше отбелязано една минута преди последния съдийски сигнал. Това беше важна победа за домакините, тъй като те допуснаха поражение от Брест в предходния си сблъсък. Благодарение на този успех, Лил се намира на 2 точки под лидера в таблицата - ПСЖ.

Мастифите са се доказали като труден за преодоляване противник този сезон и са допуснали само една загуба в последните си 14 мача във всички първенства. В Лига Европа, Лил е записал 2 победи и едно равенство. Тимът убедително надигра Спарта Прага и Милан, но завърши с резултат 2-2 в домакинския си двубой срещу Селтик. Лил дори изоставаше с 2-0 в резултата, но в крайна сметка успя да извоюва точка от срещата.

Статистиката показва, че френският отбор е подобрил представянето си в Лига Европа тази година, но въпреки това е спечелил само два от предходните си 13 мача от турнира. Също така, Мастифите са опазили вратата си от голове само веднъж в последните си 6 домакински двубоя от надпреварата.

Милан, от друга страна, се завърна след паузата за националните срещи с победа с 3-1 над Наполи. Златан Ибрахимович отново беше звездата в сблъсъка, отбелязвайки 2 гола във вратата на Небесносините. За жалост, обаче, той получи контузия и трябваше да бъде изваден от игра. Това беше 13-тата победа на Росонерите в последните им 14 мача във всички първенства. Освен това, те заемат и челната позиция във временното класиране на Серия А.

Дяволите са без загуба в предходните си 8 гостувания, като са спечелили последните си 4 от тях. Една от тези 4 победи беше над Селтик в двубой от Лига Европа, който завърши с резултат 3-1 в полза на Червено-черните.

Тенденциите показват, че Милан е постигнал победи  както на полувремето, така и в крайния резултат в 4 от предходните си 6 срещи от турнира. В допълнение на това, Росонерите са вкарали два или повече гола в 5 от тези 6 мача.

Лил ще се надява, че до четвъртък, португалският полузащитник на тима - Ренато Санчес ще е напълно възстановен от контузията си и готов за игра. Зеки Челик, от друга страна, ще пропусне сблъсъка, тъй като и той страда от контузия.

Милан ще пътува до „Стад Пиер Мороа“ без Рафаел Леао, докато Златан Ибрахимович е все още под въпрос след последното съревнование на тима срещу Наполи.

Двубоят този четвъртък предвещава да бъде доста оспорван. Имайки предвид фактите, Forebet прогнозира равенство в срещата, като е вероятно тя да завърши с резултат 1-1. Това ще направи ситуацията в Група H доста интересна.