Дъндок гостува на Арсенал в оспорван двубой от Лига Европа

Арсенал - Дъндок - 29/10/2020

2784

Този четвъртък, Арсенал посреща Дъндок на Емирейтс Стейдиъм в мач от втория кръг на груповата фаза на Лига Европа.

Артилеристите делят челната позиция в групата с Молде, след като надиграха Рапид Виена с 2-1 в предишния си двубой от турнира. Дъндок е трети в групата, след като допусна поражение също с 2-1 от Молде в предходния кръг на Лига Европа.

Арсенал загуби с 1-0 най-скорошния си сблъсък срещу Лестър Сити от Висшата лига. Домакините записаха 57% владение на топката и отправиха цели 12 изстрела, като 4 бяха в очертанията на вратата. Въпреки това, момчетата на Микел Артета в крайна сметка загубиха срещата.

Лондонският отбор е допуснал три поражение в последните си 4 мача, като към момента заема 11-тата позиция в Премиър лийг и се намира на 4 точки под Евертън и Ливърпул.

Топчиите категорично надиграха Рапид Виена в първия кръг от новия сезон на Лига Европа. Те записаха 68% владение на топката и отправиха 11 изстрела, като 4 от тях бяха в очертанията на противниковата врата.

От друга страна, обаче, футболистите на Артета трябваше да направят обрат в резултата, след като допуснаха попадение в началото на второто полувреме. Попаденията на Давид Луиш и Пиер-Емерик Обамеянг донесоха победата за Артилеристите.

Арсенал ще се надява да спечели мача си срещу ирландския тим без толкова затруднения.

Серията на Дъндок от 3 победи и 2 равенства във всички първенства беше прекъсната, след като тимът допусна 2 последователни загуби в последните си 2 срещи.

Гостите поведоха в резултата в последния си двубой от турнира срещу Молде, благодарение на попадението на Шон Мъри. Това, обаче, се оказа единственият точен изстрел на тима в срещата.

Дъндок успя да съхрани преднината си до средата на второто полувреме, но допусна две попадения в рамките на 10 минути и загуби сблъсъка.

Гостите допуснаха и поражение срещу Уотърфорд Юн с 1-0 миналата неделя. Дъндок е трети в класирането на Премиер лигата на Ирландия, изоставайки с 13 точки от лидера в таблицата - Шамрок Роувърс.

Ирландският тим разполага с актив от 7 победи, 4 равенства и 5 загуби в изиграните си 16 мача от местното първенство. Той е втори в класирането по брой отбелязани голове, но за сметка на това, само три отбора от ирландската Премиер лига са допуснали повече попадения в своята врата.

Арсенал и Дъндок се срещат за първи път в своята история и поради тази причина няма статистика от предишни сблъсъци между двата тима.

Според последни новини за Артилеристите, Габриел Мартинели, Пабло Мари, Роб Холдинг и Калъм Чеймбърс ще отсъстват в дългосрочен план поради контузии. Участието на Давид Луиш и Вилиан в предстоящия сблъсък също е под въпрос.

Дъндок няма контузени футболисти в състава си. Ирландците ще разчитат на звездния си нападател - Патрик Хоубан, който е отбелязал 9 попадение в 13-те си изиграни срещи от ирландската Премиер лига.

Гостите определено ще затруднят Топчиите в предстоящия двубой, но Арсенал би трябвало да спечели трите точки.

Имайки предвид фактите, Forebet прогнозира победа за домакините, като е вероятно те да опазят и вратата си от голове.