Байерн Мюнхен на път към лесна победа над Шалке 04

Байерн Мюнхен - Шалке 04 - 18/09/2020

4610

Баварците записаха требъл, като изиграха един великолепен сезон под ръководството на мениджъра - Ханс-Дитер Флик. Домакините спечелиха почти всичко през изминалата кампания - Купата на Германия, шампионската титла в Бундеслигата, както и Шампионската лига след победата с 1-0 над ПСЖ на финала.

Този уикенд стартира новият сезон в Бундеслигата и Байерн ще се надява да продължи отличното си представяне, когато посреща Шалке 04 на „Алианц Арена“.

Байерн Мюнхен се намира в серия от 22 последователни победи във всички първенства и към момента изглежда, че никой не може да спре тима, въпреки факта, че започва нов сезон.

Към това число спада и гостуващата победа на тима с 1-0 над предстоящия опонент - Шалке 04 в последния двубой между двата тима през март.

Баварците завършиха на първо място в Бундеслигата със солидна преднина от 13 точки. Голяма част от този успех се дължи на отличните резултати, които тимът показва на собствен терен. Байерн е спечелил 9 от последните си 10 домакински мача и в това число спада и победата с 5-0 над Шалке 04 през януари.

Гостите, от друга страна, изиграха доста по-скромен от към трофеи сезон, като завършиха на дванадесето място в класирането. Въпреки това, Миньорите, разполагаха с добра преднина от 8 точки над първия в зоната на изпадащите - Вердер Бремен, който трябваше да играе плейофи за оставане в първенството.

Шалке 04 се постара да избяга от борбата за оставане в Бундеслигата, която водеха отборите от по-долните позиции в таблицата. Това се дължи главно на представянето на тима през първата половина от сезона.

Миньорите записаха доста добри резултати през първата част от кампанията, като са допуснали само 3 загуби в първите си 18 мача от сезон 2019/20. Разгромът с 5-0 от Байерн на „Алианц Арена“, обаче, оказа доста неблагоприятно влияние върху психиката на футболистите.

Гостите, не успяха да запишат нито една победа в последните си 16 срещи от сезона, като за сметка на това допуснаха 10 загуби и 6 равенства през този период. Шалке 04 се измъкна от борбата в долната част на класирането единствено благодарение на солидното си представяне в началото на сезона.

Миньорите ще се надяват на по-голям успех през новата кампания, но тимът най-вероятно няма да затрудни шампиона на Европа - Байерн Мюнхен, който към момента се намира в безупречна форма.

Имайки предвид фактите, Forebet прогнозира победа за Баварците и над 3.5 гола в срещата.