Международни

Може ли Лион да изненада неудържимия отбор на Байерн Мюнхен?

Лион - Байерн Мюнхен - 19/08/2020

7751

Байерн Мюнхен е считан за категоричният фаворит за спечелване на предстоящия в сряда полуфинал, след като разгроми Барселона с 8-2 на четвъртфиналите.

Седем различни футболисти на Баварците се разписаха в резултата, което доведе до пълен разгром на отбора на Лионел Меси и компания. Филипе Коутиньо също се включи в дългия списък от голове в края на мача, като отбеляза две попадения срещу тима, предоставил го под наем на Байерн.

Баварците, като цяло, изиграха един доста успешен сезон. Момчетата на Ханс Флик завършиха на първо място в Бундеслигата с преднина от 13 точки над втория в класирането. Те, също така, отбелязаха общо 100 попадения през настоящата си кампания и спечелиха осмата си поредна шампионска титла в Германия.

Немският гранд показва подобни резултати и в Шампионската лига. Байерн завърши груповата фаза на върха на Група B със стопроцентов актив от точки, като отбеляза 25 попадения и допусна само 5 през този период.

Футболистите на Флик отстраниха Челси на осминафиналите с общ резултат от 7-1, преди да запишат грандиозната си победа срещу Барселона на четвъртфиналите.

Лион, от друга страна, изненада всички, след като елиминира фаворита в турнира - Манчестър Сити на четвъртфиналите миналия уикенд.

Максуел Корне се разписа през първото полувреме, но Кевин Де Бройне успя да изравни резултата след почивката. По-късно през втората част, обаче, Муса Дембеле нанесе две попадения във врата на Сити и сложи край на сблъсъка.

Тимът на Руди Гарсия спечели само две срещи от груповата фаза на надпреварата и завърши на една точка над Бенфика и Зенит в Група G.

Въпреки това, Хлапетата успяха да елиминират Ювентус на осминафиналите, благодарение на гола си на чужд терен.

Трябва да се върнем до сезон 2009/10, за да открием последния път, когато Лион се изправи срещу Байерн Мюнхен в този етап от турнира. Тогава, Баварците елиминираха френския тим с общ резултат от 4-0.

Байерн е изиграл само два мача срещу Лион освен гореспоменатите. Баварците останаха непобедени и в двете срещи, като записаха равенство с 1-1 и победа с 3-2 срещу Хлапетата в груповата фаза на турнира през сезон 2008/09.

Според последни новини за отбора, Лион няма контузени футболисти в състава си, а Дембеле със сигурност ще се стреми да продължи доброто си представяне от четвъртфиналите.

Бенжамен Павар, от друга страна, е единственият контузен играч в състава на Байерн Мюнхен.

Интересен факт е, че и двата отбора са се разписали в резултата в 13 от предходните 17 срещи на Лион от Шампионската лига. Очаква се тази тенденция да се запази и в сряда.

Байерн е безспорният фаворит в срещата, но силно напрегнатата обстановка, в която тимът се намира може да попречи на Баварците да запишат толкова категорична победа като в последния си сблъсък.

Имайки предвид фактите, Forebet прогнозира равенство в редовното време, като най-вероятно победителят ще бъде излъчен след продължения и изпълнение на дузпи.