Севиля и Манчестър Юнайтед в борба за място на финала на Лига Европа

Севиля - Манчестър Юнайтед - 16/08/2020

7852

Достигнахме полуфиналната фаза от сезон 2019/2020 на Лига Европа. Първият мач ще се проведе на 16-ти август, неделя, между Севиля и Манчестър Юнайтед. Двубоят ще се изиграе на „Райненергищадион“ в Кьолн, като ще бъде един единствен мач, с добавено време и дузпи при необходимост, за да бъде определен победител.

Севиля победи Уулвърхямптън с 1-0 в четвъртфиналите. Мачът между двата отбора бе изключително оспорван, като дузпа на Вълците бе спасена от Ясин Буну, преди Лукас Окампос да отбележи попадението донесло успех на испанския тим, минути преди изтичането на редовното време.

Този резултат означава, че Севиля е изиграл и спечелил 2 мача след подновяването на турнира в новия му формат. Тимът срещна Рома при подобни обстоятелства в осминафиналната фаза на Лига Европа и спечели с 2-0.

Севиля има великолепно представяне в състезанието, като статистиката показва, че Бяло-червените нямат загуба в 23 от последните си 26 мача в Лига Европа. Единствената загуба на испанският тим в последните му 10 двубоя бе срещу АПОЕЛ в последната среща от груповата фаза.

За феновете, които обичат да се наслаждават на високо-резултатни мачове, Севиля може би не е най-подходящия отбор. Последните мачове са ниско-резултатни с под 2.5 гола в последните 6 мача от Лига Европа.

Манчестър Юнайтед достигна до тази фаза след трудна победа с 1-0 над ФК Копенхаген в четвъртфиналите. Червените дяволи се представяха добре през по-голяма част от мача, но изпращаха топката в гредата и няколко пъти в ръцете на датския врата.

Мачът срещу датчаните бе по-труден, от този в предишния кръг, в който Манчестър Юнайтед премина през ЛАСК Линц със сумарен резултат от 7-1. Юнайтед нанесе вредата още в първия мач от директните елиминации, когато победи австрийския отбор с 5-0 на собствения му стадион, като фенове не бяха допускани.

Точно като опонентите си, Манчестър Юнайтед претърпя само 1 загуба в Лига Европа през настоящия сезон, като това е единственият неуспех от последните 22 мача в състезанието. Тенденциите показват, че Манчестър Юнайтед успешно е опазил вратата си от попадения в 8 от последните си 11 двубоя в Лига Европа, включително 3 от последните 4.

Севиля няма да разполага със Себастиен Корчия и Неманя Гудел. Очаква се, че Юлен Лопетеги ще заложи на същия състав като в предишния мач на отбора.

Манчестър Юнайтед има трима футболисти, които няма да бъдат на разположение, като това са Аксел Туанзебе, Люк Шоу и Фил Джоунс. След като двубоя срещу ФК Копенхаген достигна до допълнително време, ще бъде интересно да разберем дали Оле Гунар Солскяер ще направи промени в стартовата XI.

Двата отбора разполагат с доста силна защита, като по тази причина не се очаква високо-резултатен мач. По всяка вероятност, двубоят ще бъде близък и ще завърши с ниско-резултатно равенство и отбелязани под 2.5 гола, като това означава възможност за допълнително време  и дузпи.