Манчестър Юнайтед – фаворит в сблъсъка си с ЛАСК

Манчестър Юнайтед - ЛАСК Линц - 05/08/2020

4355

Сезон 2019/20 на Лига Европа продължава тази седмица след паузата заради COVID-19. Турнирът вече е в елиминационната си фаза, като ще бъдат изиграни реваншите на осминафиналите.

Един от тези сблъсъци е между Манчестър Юнайтед и ЛАСК, като реваншът ще се изиграе на „Олд Трафорд“ на 5-ти август.

Манчестър Юнайтед ще започне срещата с австрийския клуб със сериозна преднина от 5-0. Червените дяволи лесно надделяха през март и това бе последният двубой на тима преди прекъсването на футбола в цяла Европа. Манчестър Юнайтед поведе с 1-0 в първото полувреме, а във втората половина от срещата отбеляза още 4 гола като гост.

Този резултат означава, че Манчестър Юнайтед няма загуба в 8 от изминалите си 9 срещи от Лига Европа, и отборът надделя във всеки от последните си 4 мача от съревнованието пред собствена публика. Всъщност, Манчестър Юнайтед няма поражение в последните си 13 домакинства в Лига Европа.

Тенденциите показват, че в изминалите си 9 мача в европейския турнир, Манчестър Юнайтед успя да запази суха мрежа в 7 срещи. Това включва изминалите му 4 домакинства. Отборът на Оле Гунар Солскяер отбеляза 12 гола в 3 от двубоите си от Лига Европа пред собствена публика, средно по 4 попадения на мач.

ЛАСК се отправя към Англия с невъзможна задача. Отборът вероятно е изключително разочарован от поражението си с 5-0 в първата среща между двата отбора, особено имайки предвид, че резултатът бе 2-0 при 10 минути до края на срещата. ЛАСК ще започне двубоя в лоша форма след като загуби последните си 3 срещи в австрийската Бундеслига.

Сезонът завърши на 5-ти юли и оттогава тимът изигра само 1 приятелска среща, която завърши с поражение с 2-0 от Сеника.

ЛАСК има добро представяне като гост в Лига Европа след като няма загуба в изминалите си 3 срещи. Отборът завърши наравно с 0-0 мача си с ПСВ и с 1-1 двубоя си с АЗ. Между тези две срещи, тимът постигна победа с 2-1 в Норвегия над Розенборг.

Embed from Getty Images

По отношение на състава на тима, Манчестър Юнайтед вероятно ще даде почивка на някои от ключовите си играчи. Серхио Ромеро, Брандън Уилямс, Тимъти Фосу-Менса, Джеси Лингард, Хуан Мата, Скот Мактоминей, Даниел Джеймс, и Одион Игало може да получат място в началния състав.

ЛАСК ще бъде без контузените Лукаш Гъргич, Мамуду Карамоко, Марвин Поцман, и Томас Гойгингер.

Без значение какъв начален състав ще избере Манчестър Юнайтед, тимът е безспорен фаворит в предстоящата среща. Очаква се домакините да отбележат 2 или повече попадения и да запазят суха мрежа.