Кардиф Сити е поставен пред трудна задача в реванша си срещу Фулъм

Фулъм - Кардиф Сити - 30/07/2020

4871

Този четвъртък, Кардиф Сити пътува до „Крейвън Котидж“, за да се изправи срещу Фулъм във втория мач от полуфиналите на плейофите за класиране в Премиър лийг. Домакините спечелиха първия двубой с 2-0.

Фулъм категорично надигра Сините птици в първата среща и определено заслужава преднината си от два гола.

Джошуа Онома откри резултата през второто полувреме, след впечатляващ индивидуален пробив през защитата на Кардиф.

Котиджърс бяха по-добрият отбор на терена, но не успяха да отбележат второ попадение чак до 91-вата минута на двубоя. То беше дело на Неескенс Кебано, който се разписа от пряк свободен удар.

Кардиф Сити отправи само 5 изстрела към противниковата врата, докато Фулъм регистрира цели 14. Футболистите на Скот Паркър записаха и 66 % владение на топката, което е още един показател за тяхното по-добро представяне в срещата.

Освен това, Котиджърс постигнаха тази победа без топ реализатора си - Александър Митрович. Сръбският нападател, който оглавява класирането в Чемпиъншип по брой отбелязани попадения (26), пропусна първия мач от полуфиналите поради контузия.

Фулъм завърши сезона на четвърто място в класирането, на 8 точки над петия в таблицата - Кардиф Сити и с равен брой точки (81) с намиращия се на третата позиция - Брентфорд.

Всъщност, гостите са отбелязали повече попадения от Фулъм през настоящия сезон, но за сметка на това Котиджърс имат много по-добри показатели в защита.

Домакините са без загуба в последните си 8 срещи, докато серията на Кардиф от три последователни победи беше прекъсната този понеделник.

Първият двубой между двата тима по-рано през сезона в Чемпиъншип завърши с резултат 1-1. От друга страна, в последвалия сблъсък преди около три седмици, Фулъм надигра Кардиф Сити с 2-0.

Котиджърс са без загуба в последните си 4 мача срещу Сините птици, като са записали три победи и едно равенство през този период. Освен това, тимът от Лондон е загубил само един от предходните си 12 двубоя срещу Кардиф Сити.

Според последни новини за отбора, звездният нападател на Фулъм - Александър Митрович е все още под въпрос, но за сметка на това се очаква Иван Кавалейро и Терънс Конголо да са готови за игра.

Що се отнася до Кардиф Сити, мениджърът Нийл Харис няма контузени футболисти в състава си, но най-вероятно ще направи промени в стартовата си единайсеторка след разочароващата загуба в първия двубой.

Гостите ще дадат всичко от себе си да наваксат изоставането си в резултата този четвъртък. Въпреки това прекалено дръзката игра може да създаде проблеми в защита за Кардиф Сити.

Forebet прогнозира, че и двата отбора ще отбележат над 1.5 гола, като се очаква двубоя да завърши наравно.