Манчестър Сити – фаворит за продължаване към финалната фаза на ФА Къп

Арсенал - Манчестър Сити - 18/07/2020

5526

Четири от отборите в Премиър лийг си вземат почивка от действието в топ първенството на Англия и се отправят към полуфиналната фаза на ФА Къп, която ще се проведе този уикенд. В събота, 18 юли, един срещу друг се изправят Арсенал и Манчестър Сити на стадион „Уембли“.

Арсенал ще стартира в предстоящата среща след победата над Ливърпул с 2-1, която записа у дома в сряда вечер във Висшата лига. Това бе изненадващ резултат, като се има предвид, че Артилеристите оставиха на резервната скамейка доста от ключовите си футболисти, включително Пиер-Емерик Обамеянг. Арсенал изостана с 1 гол в първото полувреме, но се завърна по-силен във втората част и взе максималните точки.

Това бе изключително важна победа за Топчиите, тъй като футболистите не успяха да запишат успех в 2 поредни мача срещу Лестър и Тотнъм. За Арсенал ще бъде изключително трудно да си осигури участие в Европейския футбол през следващия сезон с класирането си в Премиър лийг и по тази причина ФА Къп е от изключителна важност за отбора.

Арсенал изигра 4 мача за да достигне до тази фаза на турнира. Тимът победи Лийдс Юнайтед, Борнемут, Портсмут и Шефилд Юнайтед. Тимът е отбелязал по точно 2 попадение във всеки един от последните си 3 мача във ФА Къп, но скорошното представяне на Топчиите срещу Манчестър Сити не е добро.

Статистиката показва, че Арсенал е загубил всеки един от последните си 7 двубоя срещу Гражданите, като 6 от тях са били в Премиър лийг и 1 в Купата на лигата. Въпреки това представяне, в последната среща между двата тима във ФА Къп, Арсенал постигна успех с 2-1 в полуфиналната фаза през 2017 година.

В сряда вечер, Сити записа още една победа над Борнемут у дома с 2- 1. Точно като опонентите си, Гражданите оставиха някои от ключовите си играчи извън стартовия състав, включително Кевин де Бройне и Рахим Стърлинг. Този резултат означава, че Манчестър Сити е спечелил всеки един от последните си 3 мача, след шокиращата загуба от Саутхямптън с 1-0.

Небесно-сините отбелязват доста попадения след подновяването на първенството. Това включва 3 гола срещу Арсенал в Премиър лийг, 5 срещу Бърнли, 4 срещу Ливърпул и 5 срещу Нюкясъл и Брайтън.

През настоящия сезон във ФА Къп Манчестър Сити победи Порт Вейл, Фулъм, Шефилд Уензди и Нюкясъл Юнайтед. Тимът е опазил вратата си без попадения в последните си 3 срещи от турнира, като трябва да се върнем назад във времето до февруари 2018, за да открием последната загуба на Сити.

Арсенал със сигурност ще бъде без Бернд Лено, Калъм Чембърс, Габриел Мартинели и Пабло Вилар. Под съмнение остава Месут Йозил, докато Матео Гендузи остава извън стартовия състав поради дисциплинарни причини.

Манчестър Сити няма да разполага с Клаудио Браво и Серхио Агуеро, които са контузени. Жоао Кансело остава под съмнение.

Предстоят ни доста попадения, но за нещастие на Арсенал, всички те се очаква да бъдат в полза на Манчестър Сити. Forebet прогнозира победа за Гражданите, които в момента държат купата от ФА Къп от изминалия сезон, като тимът ще опази вратата си без попадения.