Международни

Лестър и Челси в ниско-резултатен мач от четвъртфиналната фаза на ФА Къп

Лестър Сити - Челси - 28/06/2020

4740

Челси направи страхотно представяне срещу Манчестър Сити с 2-1 в четвъртък вечер, като по този начин Ливърпул взе титлата в Премиър лийг за първи път от 30 години. Сега, отборът на Франк Лампард е само на крачка от полуфиналната фаза на турнира.

Лестър стои на пътя на Челси за продължаване към топ 4 във ФА Къп, като Лисиците имат своите мечти за спечелване на турнира. Тимът се справя повече от добре във Висшата лига, като в момента се намира на 3-то място и може да завърши сезона по страхотен начин и във ФА Къп.

Нищо не може да раздели Челси и Лестър в мачовете от Премиър лийг през настоящия сезон. Двата отбора завършиха с равенство от 1-1 на „Стамфорд Бридж“, като попадението на Уилфред Ндиди неутрализира това на Мейсън Маунт.

Двубоят им на „Кинг Пауър Стейдиъм“ също завърши с равенство от 2-2. Антонио Рюдигер откри резултата за Челси, но Харви Барнс и Бен Чиуел дадоха преднина на отбора си. Рюдигер отбеляза втори път и това донесе по 1 точка и за двата тима.

Лампард няма нови контузени футболисти преди предстоящия мач във ФА Къп. Той ще бъде без Фикайо Томори, Марко ван Гинкел и Калъм Хъдсън-Одой.

Въпреки, че Тами Абрахам е топ реализатора на Челси с 15 попадения, по всяка вероятност Лампард ще пусне в стартовия състав Оливие Жиру, който прави невероятно представяне за отбора си. Срещу Манчестър Сити,  в атака Лампард заложи на Кристиан Пулишич и Маунт.

Дуото направи отлично представяне, като Пулишич се отличи за отбора. Той откри резултата за Сините, като почти отбеляза и втори гол, но това доведе до дузпата и спечелването на мача от Челси.

Брендън Роджърс няма да разполага с 2-ма футболисти за предстоящия мач. Даниел Амарти и Рикардо Перейра ще пропуснат четвъртфиналната среща поради контузии.

Лестър Сити е непобеден в последните си 6 мача срещу Челси. Въпреки доброто представяне, Лисиците са спечелили са 1 от тези 6 двубоя.

Двата отбора се срещнаха във ФА Къп през сезон 2017-2018, като двубоят завърши с равенство в редовното време. Футболистът на Челси – Педро, който беше обявил своето съгласие за трансфер към Рома след края на сезона, отбеляза попадение в 105-тата минута, което изпрати Сините към следващата фаза.

Неделният мач се очертава, като още един изключително интересен и близък по представяне мач между Лестър и Челси. Както последните 3 мача в Премиър лийг и този ще завърши с равенство.  Ще бъде необходимо добавено време и вероятно дузпи, за да се определи кой от двата отбора ще продължи към полуфиналната фаза на турнира.