Ще прекъсне ли Шефилд Юнайтед надеждите на Манчестър Юнайтед за класиране в топ 4?

Манчестър Юнайтед - Шефилд Юнайтед - 24/06/2020

3337

Надпреварата за класиране в топ 4 в Премиър лийг става все по-оспорвана, като футболистите на Оле Гунар Солскяер изостават само с 5 точки от четвъртия в таблицата - Челси.

Сините се изправят срещу Манчестър Сити този четвъртък, и това може да даде възможност на Манчестър Юнайтед да навакса изоставането си от първите 4 отбора в класирането. Момчета на Солскяер, обаче, не само преследват Челси, но се опитват и да избягат от Уулвърхямптън и Шефилд Юнайтед, който са опасно близо до тях в таблцита.

Остриетата пътуват до „Олд Трафорд“ тази сряда и след евентуална победа могат да изместят домакините от 5-тата позиция. Последния двубой между двата тима на стадион „Брамал Лейн“ завърши с цели 6 отбелязани голове.

Шефилд Юнайтед се представяше по-солидно през този период. След възобновяването на сезона, обаче, тимът на Крис Уайлдър е спечелил само 1 точка от 6 възможни. Миналия уикенд, Остриетата бяха надиграни с 3-0 от Нюкясъл като гости.

Манчестър Юнайтед, от друга страна, успя да спечели точка от последния си двубой на „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“. Това стана благодарение на попадение от незаслужена дузпа. Червените дяволи сега ще се надяват на домакинска победа, като тимът е записал 29 точки от 45 възможни на собствен терен.

Шефилд е регистрирал само една победа в последните си 6 гостувания. Тимът е спечелил 20 точки от възможни 45 на чужд терен. След възстановяването на сезона на 17 юни, Остриетата изиграха две гостуващи срещи, от които изгубиха важни точки.

Солскяер най-вероятно ще започне с Пол Погба като титуляр в полузащитата, имайки предвид отличното му представяне срещу Шпорите. Червените дяволи се представиха разочароващо през първото полувреме на двубоя, като Хари Магуайър и Давид де Хеа отнесоха доста критики, поради слабата си игра на терена.

Уайлдър няма да може да използва в срещата звездния си вратар - Дийн Хендерсън, който е на второ място по мачове без допуснато попадение в първенството (11). Причината е, че той все още е собственост на Червените дяволи. Хендерсън е под наем в Шефилд и няма право да се изправи срещу първоначалния си отбор.

Мениджърът на гостите все още очаква резултатите относно състоянието на футболистите си - Фил Ягелка, Дейвид Макголдрик и Джак О'Конъл, които се възстановяват след контузии.

От друга страна, централните защитници на Манчестър Юнайтед - Виктор Линдельоф и Фил Джоунс са все още под въпрос. Ако те не се възстановят навреме за предстоящия сблъсък, то Солскяер ще бъде доста ограничен откъм ротации в защитата си.

Двубоят между двата тима по-рано през сезона завърши наравно с общо 6 отбелязани гола. Очаква се тази тенденция да се запази и тази сряда, като Forebet прогнозира попадения и за двата отбора и равен краен резултат.