Спортинг Лисабон се бори за победа при гостуването си на Витория Гимараеш

Витория Гимараеш - Спортинг Лисабон - 04/06/2020

3769

Примейра лига се завръща тази седмица с доста интригуващ двубой. Спортинг Лисабон гостува на Витория Гимараеш този четвъртък в стремежа си да увеличи преднината си от 4 точки над петия в класирането - Рио Аве.

Само 5 точки делят домакините от четвъртата позиция, но те разполагат с отлична възможност да наваксат изоставането си в предстоящия сблъсък. Тимът се намира в добра форма, като е спечелил последните си 3 срещи от Примейра лига.

За разлика от Витория Гимараеш, футболистите на Рубен Аморим се представят колебливо в последните си 6 двубоя от лигата. Спортинг Лисабон е записал 10 точки от възможни 18, като последните три срещи на тима завършиха с победа.

Витория Гимараеш показва добри резултати на собствен терен през настоящия сезон, спечелвайки 20 точки от възможни 36. Домакините са третият тим с най-малко допуснати голове в домакинските си срещи - само 10 попадения. Освен това, отборът е отбелязал 20 гола в противниковата врата.

Момчетата на Аморим изпитват затруднения в своите гостувания, като тимът му е без победа в последните си три гостуващи мача. Спортинг Лисабон е спечелил само 18 точки от възможни 36 на чужд терен. Отборът също не е достатъчно убедителен в атака, като е отбелязал само 18 попадения в своите гостувания към момента.

Ще успее ли Спортинг Лисабон да се завърне към победната си форма, след като паузата поради пандемията от коронавирус приключи? Лъвовете са записали няколко поредни победи срещу съперниците си в предстоящия сблъсък. Освен това, Спортинг Лисабон надигра Витория Гимараеш с 3-1 по-рано през сезона.

Двете попадения на Лусиано Вието и голът на Себастиан Коатес донесоха победата за тима. Витория Гимараеш успя да се разпише в резултата благодарение на попадението на бившия нападател на Уулвърхямптън - Леонардо Бонатини.

Вието е отбелязал 4 гола откато се присъедини в Спортинг Лисабон. Футболистът е втория най-добър голмайстор на тима, след като Бруно Фернандес напусна състава през зимния трансферен прозорец. Лъвовете се намират в труден период и определено изпитват затруднения в отбелязването на голове.

Жоао Тейшейра е топ реализаторът на Витория Гимараеш, като е отбелязал 6 попадения в Примейра лига към момента. Общо тимът е записал 40 гола през настоящата си кампания.

Лъвовете, обаче, водят домакините с общ резултат 11-5 в изиграните си към момента 6 срещи във всички първенства. В 3 от тези 6 двубоя са били отбелязани над 2.5 гола.

Очаква се тенденцията да се запази и този четвъртък. Forebet прогнозира над 2,5 гола в мача, попадения за двата отбора и победа за Спортинг Лисабон.