Дали Байер Леверкузен ще елиминира Порто?

Порто - Байер Леверкузен - 27/02/2020

3721

На Порто му предстои трудно предизвикателство в борбата за осминафиналите на Лига Европа, но Байер Леверкузен ще се опита да запази своята преднина при гостуването си на „Ещадио до Драгао“ в четвъртък.

Отборът от Бундеслигата ще започне предстоящия сблъсък след като постигна резултат от 2-1 в първия мач между двата отбора на „Байарена“.

Лукас Аларио отбеляза първото попадение за Леверкузен преди Кай Хаверц да вкара втория гол от дузпа. Луис Диас обаче успя да отбележи попадение, с което даде надежда на Порто.

Байер доминираше в първата среща между двата отбора и това си пролича в статистиката от мача. Домакините постигнаха 66% притежание на топката и 19 изстрела към вратата.

Порто постигна трудна победа с 1-0 над застрашения от изпадане Портимоненсе в неделя. Алекс Телес успя да отбележи единствения гол за отбора си в 87-та минута, с което тимът му постигна 5-та поредна победа.

Отборът на Серджо Консейсао е на втора позиция в португалската Примейра лига – на 1 точка след лидера в лигата Бенфика и на цели 16 точки пред Брага, намиращ се на трето място.

Порто загуби само 2 от 22-та си мача в лигата този сезон и допусна само 15 противникови попадения.

Леверкузен също постигна забележителна серия. Отборът победи в 5 от изминалите си 6 срещи от Бундеслигата и в 7 от последните 8 във всички съревнования.

Тимът на Петер Бос затвърди петата си позиция в класирането на Бундеслигата с победа с 2-0 над Аугсбург миналия уикенд, като Муса Диаби и Надием Амири се разписаха в резултата.

Леверкузен няма загуба в 8 от изминалите си 9 двубоя от Лига Европа и ще започне срещата изпълнен с увереност.

От друга страна, Порто допусна 2 или повече гола в 4 от изминалите си 6 мача в съревнованието, така че трудно ще предотврати попадение на Байер в четвъртък.

Порто няма нови контузени играчи преди двубоя. Топ нападателят Тикиньо Соарес отбеляза 6 гола в изминалите си 8 мача от лигата, така че ще се надява да добави още попадения към това постижение.

По отношение на състава на Байер Леверкузен, нападателят Кевин Фоланд ще пропусне мача заради контузия. Като изключим Фоланд, Бос ще разполага с целия си състав.

Байер отбелязва много попадения напоследък, а представянето на Порто в защита е лошо. Поради това се очаква Леверкузен да надделее в четвъртък.

Forebet предвижда, че Байер Леверкузен ще отбележи над 2.5 гола по пътя си към победата.