Дали Манчестър Сити ще подобри представянето си срещу Уест Хям?

Манчестър Сити - Уест Хем - 19/02/2020

5896

Манчестър Сити и Уест Хям Юнайтед ще се изправят един срещу друг на „Етихад“ в сряда за последния двубой от този кръг на Висшата лига.

Отборът на Пеп Гуардиола ще стартира срещата след поредни поражения във всички турнири. Манчестър Сити бе победен с 1-0 от Манчестър Юнайтед в реванш от полуфиналите на Купата на лигата преди загуба с 2-0 от Тотнъм миналия уикенд.

Сити постигна по-голямо притежание на топката срещу Шпорите, но не успя да се възползва от това. Въпреки че направи 19 изстрела, Сити не успя да отбележи нито едно попадение.

Това поражение означава, че играчите на Гуардиола са на 25 точки след лидера в лигата Ливърпул и само на 1 от Лестър Сити, който е на 3-та позиция.

Въпреки това, Манчестър Сити остава отборът с най-много попадения във Висшата лига този сезон, постигайки 65 гола в 25 мача – средно по 2.5 гола на среща.

В другия край на таблицата, Уест Хям се намира на 18 място – в зоната на изпадащите – след 5 поредни мача без победа.

Чуковете бяха на път да постигнат важна победа над съперника си за оставане в лигата Брайтън в предходния кръг. Отборът на Дейвид Мойс поведе с 2 гола в първото полувреме и водеше с 3-1 при 15 оставащи минути.

Въпреки това, в края на срещата Уест Хям загуби преднината си и двубоят завърши с 3-3. Чуковете загубиха 19 точки по подобен начин този сезон.

Имайки предвид, че му предстоят мачове срещу Ливърпул, Арсенал, Тотнъм и Челси, Уест Хям е в сериозна опасност от изпадане.

Манчестър Сити надви Уест Хям с 5-0 в първия ден от сезона, като Рахим Стърлинг постигна хеттрик. Сити победи във всеки от изминалите 7 сблъсъка срещу Чуковете.

Гражданите отбелязаха общо 23 гола в предходните си 7 сблъсъка с Уест Хям, средно по над 3 гола на среща, допускайки само 2 попадения.

Олександър Зинченко няма да участва в двубоя след червен картон в мача с Тотнъм в последния мач на тима, но ключовият защитник Аймерик Лапорт изглежда ще се върне в състава на отбора.

Уест Хям ще бъде без Андрий Ярмоленко и Фелипе Андерсон заради контузии, а Робърт Снодграс се очаква да бъде част от началния състав след двете си попадения в сблъсъка с Брайтън.

Резултатите в последните мачове между тези два отбора не изглеждат обнадеждаващо за Уест Хям и имайки предвид позициите на двата тима в класирането, Манчестър Сити вероятно ще постигне лесна победа.

Forebet предвижда, че Манчестър Сити отново ще отбележи над 2.5 попадения по пътя си към победата. Домакините вероятно ще запазят суха мрежа.