Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед в двубой от полуфиналите на Купата на лигата

Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед - 29/01/2020

4561

Съперниците Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед отново ще се изправят един срещу друг в сряда в полуфинален двубой от Купата на лигата на „Етихад Стейдиъм“.

Отборът на Оле Гунар Солскяер трябва да преодолее сериозно предизвикателство, за да достигне финала след като Манчестър Сити постигна убедителна победа с 3-1 в първата среща между тях.

Тимът на Пеп Гуардиола тотално доминираше в срещата си с Манчестър Юнайтед. Сити накара „Олд Трафорд“ да замлъкне с 3 гола в първото полувреме и гостите можеха да отбележат още много такива.

Бернардо Силва откри резултата с изключителен изстрел, след което Рияд Марез също се разписа. Не след дълго момчетата на Гуардиола добавиха и трето попадение. Изстрелът на Кевин Де Бройне бе отклонен от Давид Де Хеа и попадна във вратата след като се удари в полузащитника на Юнайтед Андреас Перейра.

Въпреки това, Юнайтед показа малко повече решимост във второто полувреме. Сити намали оборотите след като постигна преднината си от 3 гола, което позволи на Маркъс Рашфорд да отбележи утешителен гол. Превъзходството на Ман Сити в първото полувреме бе очевидно.

Сити няма загуба в изминалите си 4 мача. Отборът надви Астън Вила с 6-1, след което завърши наравно с Кристъл Палас с 2-2. Сити постигна трудна победа с 1-0 над Шефилд Юнайтед преди да победи Фулъм с 4-0 във ФА Къп.

От друга страна, Манчестър Юнайтед бе доста непостоянен след последната среща между тези два отбора. Тимът на Солскяер постигна победа с 4-0 над застрашения от изпадане Норич преди да надвие Вълците в преиграване от ФА Къп.

Но поредни поражения с 2-0 от Ливърпул и Бърнли сложиха край на обещаващата серия на Юнайтед и нанесоха съкрушителен удар на надеждите на отбора за топ 4.

Манчестър Юнайтед се намира на 5 място във Висшата лига, на 6 точки след Челси, който е на 4 позиция. Победа с 6-0 над Транмиър Роувърс във ФА Къп върна Юнайтед към победите. Транмиър обаче се бори да избегне изпадане от Лига Едно, така че този резултат бе очакван.

Пеп Гуардиола направи 8 промени в началния си състав за предходния двубой. Ключовите футболисти Рахим Стърлинг, Серхио Агуеро и Кевин Де Бройне бяха оставени на резервната скамейка, така че се очаква да са в стартовата единайсеторка в сряда.

По отношение на състава на Юнайтед, липсата на Маркъс Рашфорд е трагедия за Оле Гунар Солскяер. Контузии на Пол Погба и Скот Мактоминей оставят Манчестър Юнайтед с доста липси в средата на терена.

Изглежда изходът от полуфинала бе решен още в предходния сблъсък, така че Сити вероятно ще си спечели място на трети пореден финал на Купата на лигата.

Forebet предвижда, че Манчестър Сити ще отбележи над 2.5 гола по пътя си към победата. Манчестър Юнайтед може да отбележи, но момчетата на Гуардиола вероятно ще надиграят съперника си.