Дали Ливърпул отново ще надвие Шефилд Юнайтед?

Ливърпул - Шефилд Юнайтед - 02/01/2020

5904

Ливърпул се нуждаеше от грешка на вратаря Дийн Хендерсън, за да надделее над Шефилд Юнайтед на „Брамал Лейн“ по-рано този сезон. Сега Червените посрещат Остриетата в търсене на още 3 точки, които да им помогнат в борбата за първата титла на тима от 30 години насам.

Отборът на Юрген Клоп все още няма загуба във Висшата лига, като спечели 55 точки от 57 възможни. Ливърпул изглеждаше изтощен през уикенда срещу Уулвърхямптън Уондърърс и това бе двубой, в който Червените се нуждаеха от ВАР 2 пъти, за да бъдат отменени грешни решения на съдиите

Шефилд Юнайтед започва мача в незадоволителна форма. От последните 6 възможни точки, отборът спечели само 1. Остриетата се справяха много добре, но може би и те са изтощени.

Равенство с 1-1 с Уотфорд бе последвано от поражение с 2-0 от Манчестър Сити. Срещата на „Етихад“ можеше да завърши по-различно, ако не беше съдийското решение в полза на Сити.

Когато двата отбора се срещнаха миналия септември, Ливърпул надделя над Шефилд. Червените постигнаха 71% притежание на топката, но Шефилд Юнайтед остана организиран в защита. Отборът опита да контраатакува и за малко тази стратегия да се окаже успешна.

Добрата новина за Клоп преди срещата в четвъртък вечер е подобрението в защитата на Ливърпул. Червените се справят отлично в отбрана и Алисон Бекер е в добра форма. В шест от изминалите си 8 срещи Ливърпул надделя без да допуска противниково попадение.

Джо Гомес замества контузените Жоел Матип и Деян Ловрен в защита и се представя много добре. Ако Юрген Клоп трябва да е загрижен за някого, то това е Мохамед Салах. Въпреки че отбеляза 9 гола, Салах има непостоянно представяне и направи няколко пропуска този сезон.

След като играчите му изглеждаха изтощени в неделя, и имайки предвид предстоящия мач от ФА Къп срещу Евертън, Клоп вероятно ще направи доста промени.

Алекс-Окслейд Чеймбърлейн и Джердан Шакири са контузени, заедно с Ловрен и Фабиньо. Нападателят Дивок Ориги и полузащитникът Адам Лалана може да се включат в сблъсъка в четвъртък. Възможно е Джеймс Милнър участва в двубоя на мястото на Анди Робъртсън.

Освен това, Клоп раполага с няколко млади резерви – Неко Уилямс, Къртис Джоунс, и Харви Елиът, от които може да се възползва и да остави част от ключовите си играчи да почиват. Въпреки това, триото може вместо това да се изяви във ФА Къп в неделя.

Уайлдър вроятно ще бъде без Джон Лундстрам, който получи травма в сблъсъка с Манчестър Сити през уикенда. Саймън Мур със сигурност ще пропусне мача.

Играчите на Ливърпул са изтощени след като изиграха 9 двубоя от 4 различни турнира през декември, което означава, че предстоящата среща може да се окаже оспорвана. Както и в мача през септември, очакваме Червените да надделеят, запазвайки суха мрежа. Шефилд обаче няма да позволи на Ливърпул много попадения и вероятно ще видим под 2.5 гола.