Международни

Равностойна среща между Борусия Мьонхенгладбах и Истанбул Башакшехир

Мьонхенгладбах - Истанбул Башакшехир - 12/12/2019

3705

Борусия Мьонхенгладбах посреща Истанбул Башакшехир на „Борусия Парк“ в четвъртък вечер за важен сблъсък от Група J на Лига Европа.

Една точка би била достатъчна за отбора от Германия, за да се класира за следващия кръг, а Башакшехир трябва да надделее, за да си извоюва място на шестнайсетинафиналите.

Гладбах е изненадващият лидер начело на класирането в Бундеслигата. Благодарение на своите 10 победи в 14 срещи, отборът на Марко Розе се изкачи до върха на таблицата в топ лигата на Германия – на 1 точка от РБ Лайпциг, намиращ се на 2 позиция.

Невероятна победа над шампиона Байерн Мюнхен постави Гладбах в много добра позиция. Отборът изостана след гол на Иван Перишич в срещата с Байерн, но късни две попадения на Рами Бенсебаини обърнаха двубоя в полза на Гладбах.

Отборът от Германия също така се намира начело на Група J, наравно по точки с Рома и с 1 точка пред госта си в последния кръг от груповата фаза Истанбул Башакшехир.

От друга страна, турският клуб загуби само 2 от 14-те си срещи в лигата този сезон, но 5 равенства оставиха отбора на 4 място в класирането на Супер Лига.

Имайки предвид, че турските гиганти Фенербахче и Галатасарай също са непостоянни в представянето си, мениджърът Окан Бурук вероятно е разочарован, че отборът му не успя да оглави лигата у дома.

Башакшехир понесе поражение с 4-0 в първия кръг от груповата фаза. Въпреки това, след тежката си загуба от Рома, тимът спечели 7 точки от 9 възможни в Лига Европа.

В тази поредица от мачове, отборът от Истанбул оглави Група J след четвъртия кръг, но още едно поражение от Рома в предходния кръг върна Башакшехир в битката за оставане в турнира.

Турският тим е наясно със заплахата, която представлява атаката на Гладбах. Маркъс Тюрам отбеляза 9 гола и постигна 6 асистенции до момента, а Патрик Херман, Бреел Емболо, и Аласан Плея също допринасят с попадения и асистенции.

Истанбул обаче разполага с няколко опитни защитници. Гаел Клиши и Мартин Шкъртел са прекарали по-голямата част от футболната си кариера в топ лигата, но двамата вече не са в разцвета на силите си.

Вероятно предстои оспорван мач в четвъртък. Нито един от двата отбора не иска да загуби, но Башакшехир трябва да спечели максималния брой точки, за да продължи напред. Мьонхенгладбах вероятно ще бъде предпазлив в двубоя, тъй като е наясно, че една точка му е достатъчна.

Forebet предвижда, че отборът от Германия ще продължи към шестнайсетинафиналите след равенство с Башакшехир.