Оспорван двубой на „Молиню“

Уулвърхямптън - Шефилд Юнайтед - 01/12/2019

4397

В началото на сезона малко хора щяха да предположат, че срещата между Уулвърхямптън Уондърърс и Шефилд Юнайтед този уикенд ще включва 2 от отборите в топ 6 на Висшата лига.

В момента, преди срещите през уикенда, Уулвърхямптън Уондърърс се намира на 5 място с 19 точки, и Шефилд Юнайтед е на 6 място с 18 точки. Победа за един от двата отбора би намалила разликата му с тимовете в топ 4.

Уулвърхямптън Уондърърс ще стартира мача след като завърши наравно с 3-3 сблъсъка си като гост на Брага в Лига Европа в четвъртък вечер. След като поведоха в срещата с 3-1, Вълците не успяха да постигнат победа, но все пак се класираха за елиминационната фаза.

Тенденциите показват, че Уулвърхямптън Уондърърс няма загуба в последните си 5 мача във всички турнири и претърпя поражение само в 1 от изминалите си 14 срещи. Отборът няма загуба в последните си 8 двубоя във Висшата лига и по време на тази серия, тимът надделя над Уотфорд и Астън Вила у дома, както и над Манчестър Сити и Борнемут като гост.

Вълците загубиха само 1 от последните си 14 домакинства във Висшата лига и двата тима отбелязаха попадения в 10 от последните им 12 мача от съревнованието.

Шефилд Юнайтед се отправя към „Молиню“ след като спечели точка във вълнуващо равенство с Манчестър Юнайтед миналия уикенд. Остриетата поведоха с 2-0 във второто полувреме, но допуснаха 3 бързи гола и изостанаха, като в крайна сметка успяха да вкарат изравняващ гол. Този резултат означава, че Шефилд Юнайтед няма загуба в изминалите си 6 срещи от Висшата лига.

По време на тази поредица тимът надделя над Арсенал и Бърнли като домакин. Шефилд също така няма загуба в последните си 6 визити във Висшата лига, включително победа над Евертън. Всеки от останалите 5 мача на чужд терен завърши с равенство – срещу Борнемут, Челси, Уотфорд, Уест Хям Юнайтед и Тотнъм.

Тенденциите показват, че Шефилд Юнайтед няма загуба в изминалите си 15 мача на чужд терен във всички турнири, но постигна само 1 победа в последните 7. И двата отбора отбелязаха гол в 4 от последните му 6 срещи извън дома във Висшата лига.

По отношение на състава на отборите, Уулвърхямптън Уондърърс трябва да прецени състоянието на тима си след двубоя от Висшата лига в четвъртък. Вили Боли все още е контузен и е със счупен глезен, а участието на Морган Гибс-Уайт и Меритан Шабани, и Райън Бенет е под съмнение.

Шефилд Юнайтед от своя страна има съмнения около участието на Джон Игън и Лис Мусет, като Мусет бе контузен във второто полувреме на сблъсъка с Манчестър Юнайтед миналия уикенд.

Очаква се оспорван сблъсък между два отбора, които се справят добре във Висшата лига. Шефилд се доказа като труден противник извън дома и този мач може да завърши наравно с попадения и на двата тима.