Атлетико Мадрид с трудна задача в Група D

Ювентус - Атлетико Мадрид - 26/11/2019

4349

Наближава последния етап от груповата фаза на Шампионска лига 2019/20 и все още има за какво да се играе  Група D.

Ювентус се намира начело на групата с 10 точки от 4-те си двубоя и вече си е спечелил място в елиминационната фаза. Не може да се каже същото за Атлетико Мадрид, който е на 2 позиция със 7 точки преди пътуването си до Торино във вторник вечер.

Победа за Атлетико Мадрид би му осигурила място в осминафиналите, но поражението ще го постави в неприятна позиция – тимът ще трябва да си набави точките в последния си сблъсък от групите.

Ювентус ще започне двубоя след като надделя с 2-1 над Локомотив Москва в последния си двубой. Италианският шампион откри резултата след само 4 минути, но на руснаците не им отне много време да изравнят резултата преди края на второто полувреме. Изглеждаше сякаш двубоят ще завърши с равенство, но Дъглас Коста отбеляза отлично попадение в продълженията, с което подсигури на тима си победата.

Това бе трета победа за Ювентус в Група D, като тимът загуби точки единствено при визитата си срещу предстоящия си опонент Атлетико Мадрид. Ювентус поведе в този сблъсък с 2-0 и ще бъде разочарован от факта, че допусна 2 гола в последните 20 минути от сблъсъка.

Тенденциите показват, че Ювентус надделя в 4 от изминалите си 5 домакинства в Шампионската лига, като единствената загуба бе от Аякс миналия сезон. Ювентус вкара 2 или повече гола в 3 от последните си 4 срещи пред собствена публика в Шампионската лига и двата отбора са отбелязвали попадения в 2 от изминалите 4.

Очакваше се Атлетико Мадрид да си тръгне с поне 1 точка от предходния си сблъсък в Шампионската лига като гост на Байер Леверкузен. Въпреки това, отборът изостана в резултата точно преди края на първото полувреме и допусна 2 гол 10 минути след началото на втората половина от срещата. Тимът успя да отбележи 1 попадение, но все пак загуби с 2-1.

Това бе първата загуба на отбора в групата след като тимът надделя в 2 и загуби в 1 от 3-те си двубоя. Представянето на отбора на чужд терен в Шампионската лига не е много добро и Атлетико Мадрид победи само в 2 от изминалите си 11 мача. Пет от тези 11 срещи завършиха с равенство.

По отношение на състава си, Ювентус ще бъде без Дъглас Коста и Джорджо Киелини заради контузии. Участието на Алекс Сандро, Адриен Рабио и Федерико Бернардески е под съмнение.

Атлетико Мадрид ще пътува без контузения си нападател Диего Коста и защитника Шиме Върсалко. Централните защитници Хосе Хименес и Стефан Савич може и да не участват в двубоя.

След като участието му в следващата фаза на турнира е подсигурено, Ювентус може да си позволи да стави някои от ключовите си играчи да почиват. Това може да се окаже от полза на Атлетико Мадрид, но представянето на тима на чужд терен в това съревнование не е никак добро, и може би единственият положителен резултат, който има шанс да постигне, е равенство.