Може ли Арсенал да постигне втора победа над Витория де Гимараеш?

Витория Гимараеш - Арсенал - 06/11/2019

4922

Арсенал ще стартира четвъртата си среща от този сезон на Лига Европа начело на Група F, като Айнтрахт Франкфурт от Германия го следва в класирането. Айнтрахт Франкфурт ще премине през сериозно изпитание в Белгия срещу Стандар Лиеж, а Арсенал се отправя към Португалия, за да се изправи срещу Витория де Гимараеш в сряда вечер.

На теория, Арсенал би трябвало лесно да надделее над Витория де Гимараеш, но както показа предходната си среща от Лига Европа, нещата никога не са толкова прости на терена. Топчиите изоставаха в резултата с 2-1, след което успяха да наваксат дефицита си и надделяха с 3-2.

Двата гола на Никола Пепе от пряк свободен удар във второто полувреме бяха причината за победата на Арсенал след като тимът не успя да пробие защитата на Витория Гимараеш в игра. Дали същото ще се случи и в сряда вечер в Португалия?

Представянето на топчиите бе много лошо в последната седмицата, като отборът завърши изминалите си 3 срещи с равенство. И в трите мача Арсенал допусна голове във второто полувреме, с което позволи на съперниците си да си тръгнат с точка. В два от тези двубоя, Арсенал загуби преднина от 2 гола.

Напрежението върху Емери се увеличава и се появиха слухове, че Жозе Моуриньо ще заеме мястото му на „Емирейтс“. Мениджърът е във втората година от тригодишния си договор; въпреки това, Арсенал има клауза, с която може да уволни треньора в края на сезона.

След като започна сезона добре в Португалия, Витория де Гимараеш има някои проблеми в представянето си. Отборът постигна победа само в 1 от изминалите си 6 сблъсъка във всички турнири. Тази победа бе с 5-0 над португалския Белененсеш. Витория де Гимараеш завърши наравно срещата си с Морейренсе през уикенда при резултат 1-1.

Витория де Гимараеш ще се надява да продължи с отбелязването на голове и в предстоящата среща. Отборът записа 38 гола в 22 двубоя във всички турнири и вкарва средно по 1.73 гола на мач. Срещу несигурната защита на Арсенал, Витория Гимараеш може и да успее да отбележи попадение.

Арсенал допусна 22 гола в 16 сблъсъка във всички съревнования. Извън „Емирейтс“ тимът допуска средно по 1.71 гола на мач.

Емери няма нови контузени играчи и всичките му футболисти са на разположение за сряда вечер. Гранит Джака може да се завърне в мача с Витория Гимараеш след инцидента си с фенове на Арсенал в двубоя с Кристъл Палас.

Месут Йозил може и да запази мястото си в началния състав на Арсенал след като Емери започна да го включва в игра. Йозил бе част от стартовата единадесеторка в 2 поредни мача и игра през целия двубой с Уулвърхямптън Уондърърс през уикенда.

Въпреки проблемите в Арсенал, отборът вероятно ще спечели максималния брой точки при гостуването си на Витория де Гимараеш. Среща извън Лондон може да повлия добре на тима. В четвъртия му двубой от този сезон на турнира може да видим над 2.5 попадения и голове на двата отбора, както и победа за Арсенал.