Дали Уелс ще подобри представянето си в квалификациите за Евро 2020 срещу Словакия?

Словакия - Уелс - 10/10/2019

3219

Съперниците за Евро 2020 от Група Е Словакия и Уелс ще се изправят един срещу друг в четвъртък вечер в Търнава, като залогът са 3 важни точки.

Това ще бъде вторият двубой между двата тима от квалификациите за Евро 2020. Отборът на Райън Гигс Уелс успя да надделее в последния сблъсък, като нападателят на Манчестър Юнайтед Даниел Джеймс отбеляза единственото попадение в мача.

Победата на Уелс на „Кардиф Сити Стейдиъм“ бе единствената на отбора в квалификациите. Гигс не успява да повтори магията от участието на Уелс в квалификациите за Евро 2016. Тимът на Уелс е изиграл най-малко срещи в групата (четири), което означава, че има възможност да спечели още 12 точки.

Ако уелсците успеят да надделеят в останалите си срещи, отборът ще завърши начело на Група Е. Въпреки това, представянето на тима не говори добре за шансовете му.

Словакия стои на пътя на Уелс и се намира на 2 място в групата с 9 точки от 15 възможни. Само Хърватия се справя по-добре в групата. Отборът, който завърши на 2 място на Световното през 2018 успя да си набави 10 точки от 15 възможни. Нито Словакия, нито Хърватия са в безопасност в момента, тъй като Уелс може да създаде главоболия и на двата тима тази седмица.

Гигс има няколко играчи, които не са във форма или са контузени. Той се надяваше Арън Рамзи да бъде в добро състояние и готов за мача. Въпреки това, в понеделник се оказа, че състоянието му трябва да бъде оценено. Според треньора на Рамзи в клуба му, Маурицио Сари, полузащитникът не се включи в мача миналия уикенд заради възможна травма.

От своя страна, Джеймс, който получи много похвали за представянето си в Манчестър Юнайтед, не е отбелязвал гол в нито едно съревнование от предходното международно прекъсване насам. Крилото изглежда изведнъж загуби инерцията си на клубно ниво.

Гарет Бейл, който бе майсторът зад брилянтното представяне на Уелс в Евро 2016, е непостоянен в представянето си в Реал Мадрид. От всички играчи, на Гигс му е нужно най-вече Бейл да даде всичко от себе си в четвъртък в Словакия. Гигс също така може да е без нападателя Том Лорънс, който е възможно да е контузен.

Въпреки че Уелс постигна победа с 1-0 над Словакия по-рано тази година, отборът го направи пред собствена публика. Попадението на Джеймс в петата минута бе достатъчно, тъй като Словакия не успя да пробие стабилната защита на Уелс. Ако има един аспект от този тим на Уелс, който се справя добре, то това е отбраната.

Уелс допусна само 4 гола в 4 мача. Атаката на отбора от друга страна отбеляза само 4 пъти, което означава, че тимът има най-малко попадения в групата. Словакия постигна 9 гола в 5 срещи, но пък допусна 7 противникови попадения.

Двубоят в четвъртък вечер изглежда ще бъде ниско-резултатен, както и предходния мач между тези два тима. Въпреки това, този път, Словакия и Уелс ще завършат наравно. Равенството ще навреди на шансовете на Уелс да достигне следващата фаза на турнира.