Гражданите посрещат Вълците в опит да излязат на начело

Манчестър Сити - Уулвърхямптън - 06/10/2019

4185

На Манчестър Сити се отдава възможността за скъсяване на дистанцията с Ливърпул, който оглавява класирането в Премиър лийг. Това може да се случи ако домакините успеят да победят Уулвърхямптън на „Етихад Стейдиъм“ в събота следобед.

Ливърпул се изправя срещу Лестър Сити 23 часа преди Манчестър Сити да се излезе срещу Вълците. Ако Червените не успеят да победят своя съперник, то Гражданите разполагат с реалната възможност да скъсят дистанцията до 2 точки.

Манчестър Сити спечели два последователни мача във Висшата лига и победи Динамо Загреб с 2-0 в Шампионската лига през седмицата. Въпреки че, не успяваше да реализира попадения в първата част на мача, Манчестър Сити отбеляза два гола в последните 24 минути от двубоя.

Уулвърхямптън победи за първи път през този сезон в Премиър лийг срещу Уатфорд. Вълците имат 7 точки от общо 27 възможни като мачовете им в Лига Европа възпрепятстват пълното фокусиране на тима в Премиър лийг.

В четвъртък вечер, тимът на Нуно Еспирито Санто победи Бешикташ в мач от груповата фаза на Лига Европа. Уили Боли направи брилянтно попадение в добавеното време на мача и донесе първите точки за отбора в тази фаза.

Уулвс са спечелили два последователни мача и ще се опитат да добавят още една победа към своята серия. Гостите са непобедени в 3 от последните си 4 мача срещу Манчестър Сити във всички лиги.

През лятото,  Уулвърхямптън спечели трофея от Азиатската Висша лига 2019 с дузпи срещу Манчестър Сити. Макар Гражданите да спечелиха с 3-0 последната си среща на „Етихад Стейдиъм“ срещу Вълците, Уулвърхямптън постигна равенство срещу тима на „Молинюх“.

Въпреки не доброто си представяне във Висшата лига до този момент,  Уулвърхямптън разполага с добри футболисти, които могат да измъкнат точки от Гражданите още веднъж.

Хосеп Гуардиола видя как Манчестър Сити изгуби от току-що издигналия се Норич Сити през септември и, ако играчите в отбора не са фокусирани, могат да изпуснат жизненоважни точки за класирането.

Джон Стоунс ще остане извън стартовия състав за предстоящия двубой поради контузия, а Фернандиньо ще продължи да бъде в сърцето на защитата.

Кевин Де Бройне е топ нападателят на Манчестър Сити, но по всяка вероятност ще пропусне предстоящия мач поради контузия. Де Бройне е извън стартовия състав и не е тренирал със съотборниците си като вероятно ще се завърне след международната пауза през октомври.

Въпреки че,  Уулвърхямптън е спечелил последните си 2 мача, Манчестър Сити ще успее да надвие Вълците. Гостите са изразходвали твърде много енергия в мачовете си от Лига Европа и това ще помогне на Гражданите да вземат победата с над 2.5 гола в мача.