Дали Евертън ще се възползва от участието на Вълците в Лига Европа?

4167

Първият мач от Висшата лига в неделя следобед ще бъде между Евертън и Уулвърхямптън Уондърърс на „Гудисън Парк“. И двата отбора ще се надяват на победа след като не успяха да постигнат такава в предходния си двубой.

Евертън започва уикенда на 12 място във Висшата лига с 4 точки. Вълците са с 3 места по-назад с 3 точки.

Карамелите преминаха през стресираща среща като надделяха над Линкълн Сити с 4-2 като гости. Евертън изостана в първата минута от мача, но успя да поведе с 2-1 във второто полувреме. Домакините изравниха резултата до 2-2, но попаденията на Алекс Иуоби и Ришарлисон бяха решаващи за победата на отбора.

Това бе важна победа след разочароващото поражение от Астън Вила с 2-0. Тази загуба бе първата за Евертън за този сезон след като завърши наравно с Кристъл Палас с 0-0 в първия уикенд от сезона, след което надделя над Уотфорд с 1-0 пред собствена публика.

Тенденциите показват, че Евертън е труден за побеждаване на свой терен и запази суха мрежа във всеки от изминалите си 6 мача у дома във Висшата лига. Отборът победи в последните си 5 двубоя пред собствена публика във всички турнири, като надделя в края на първото полувреме и в редовното време в изминалите 4.

В последните 12 мача на Евертън във всички турнири бяха вкарани под 2.5 гола.

Вълците имаха мач от Лига Европа в четвъртък вечер и си спечелиха място в груповата фаза на съревнованието. Тимът надви Торино с 2-1 пред собствена публика след като вече бе надделял като гост с 3-2.

Това бе деветият мач на Вълците във всички турнири този сезон и те стартираха сезона си още на 1 август срещу Крусейдърс в Лига Европа. Тимът изигра 3 кръга от квалификациите на Лига Европа, като надделя във всичките си 6 мача.

Въпреки това, във Висшата лига отборът трудно постига победи. Вълците нямат загуба този сезон, но и все още не са постигнали победа. Тимът завърши наравно 3-те си срещи, пред собствена публика с Манчестър Юнайтед и Бърнли и на чужд терен срещу Лестър Сити.

Тенденциите показват, че Вълците отбелязаха под 2.5 гола в 6 от изминалите си 8 визити във Висшата лига.

По отношение на състава си, Евертън може да избере Мойс Кийн в атака и Алекс Иуоби също ще се надява да получи място в началния състав за първи път във Висшата лига този сезон. Жан-Филип Гбамен е с контузия на бедрото.

Вълците нямат контузени играчи след мача от Лига Европа в четвъртък. Рубен Невес ще се надява да получи място в стартовата единайсеторка след като бе на резервната скамейка в средата на седмицата.

Вероятно това ще е доста оспорван двубой и можем да очакваме под 2.5 гола. Трудно е един от двата отбора да бъде отличен като фаворит и Forebet предвижда ниско-резултатно равенство.