Остерсунд и Малмьо в оспорван сблъсък

3926

Предстоят 3 срещи от шведската Алсвенскан в неделя, 28 юли. Една от тях включва лидера в класирането, който ще се отправи към „Ямткрафт Арена“, за да се изправи срещу Остерсунд.

Домакините се намират на 8 място в таблицата с 19 точки от 16 изиграни срещи. Малмьо е изиграл с един мач повече от опонента си, но има 36 точки.

Остерсунд започва тази среща след като понесе поражение с 3-0 от Норкьопинг миналия уикенд. Отборът почти успя да издържи до края на първото полувреме, но допусна 2 гола преди почивката и не успя да се върне в мача. Този резултат означава, че между Остерсунд на 8 място и Норкьопинг на седмо има разлика от цели 8 точки.

Тенденциите показват, че Остерсунд надделя само в 1 от изминалите си 10 мача от Алсвенскан и това не е представянето, на което се надяваш, когато ще се сблъскаш с лидера в лигата. Единствената победа на отбора в последните му 10 сблъсъка бе над Норкьопинг преди 2 седмици и преди това Остерсунд загуби 3 мача и завърши наравно в 5 от срещите си в лигата.

Въпреки това, отборът не е лесен за побеждаване пред собствена публика и загуби само 1 от последните си 9 домакинства в Алсвенскан. Тимът надделя само в 1 от последните си 5 мача пред собствена публика и запази 1 суха мрежа. Отбелязването на голове изглежда също е проблем и отборът отбеляза повече от 1 попадение само веднъж в изминалите си 5 домакинства.

Малмьо имаше мач от квалификациите за Лига Европа в четвъртък вечер и постигна равенство с Домжале в Словения. Този резултат дава на отбора добър шанс да продължи напред в турнира.

В Алсвенскан, Малмьо завърши наравно с 1-1 сблъсъка си пред собствена публика със Сириус миналия уикенд, което бе разочароващ резултат в борбата на отбора за титлата. Въпреки това, тимът няма загуба в изминалите си 15 двубоя в Алсвенскан и е доста труден за побеждаване.

Тенденциите показват, че Малмьо победи в 3 и завърши наравно 4 от последните си 7 гостувания в лигата. Отборът завърши наравно 3 от изминалите 4 визити, 2 от които завършиха с 0-0, а другата – с 1-1. Бяха отбелязани под 2.5 гола във всеки от изминалите 4 сблъсъка на Малмьо извън дома в Алсвенскан.

По отношение на състава, футболистите на Остерсунд Джерел Селарс и Симон Кроон се върнаха към тренировките и може би ще са на разположение за уикенда.

Малмьо има съмнения около състоянието на Сьорен Рикс и Артноур Ингви Трьойстасон. Също така ще бъде интересно да видим дали мениджърът ще направи промени след мача от Лига Европа в четвъртък.

Имайки предвид двубоя от средата на седмицата и тенденцията на отбора да завършва наравно срещите си в лигата, има вероятност Остерсунд да спечели точка от Малмьо. Въпреки това, може би ще бъдат отбелязани под 2.5 гола.