Други първенства

Международни

Тунис и Нигерия в мач за третото място на Купата на африканските нации

4457

В сряда вечер на стадион „Ал Салам“ в Кайро, Тунис и Нигерия излизат в двубой за третото място на Купата на африканските нации.

Тунис загуби полуфиналният си мач срещу Сенегал. След 90-минути без нито едно попадение,автоголът на Дилан Брон в допълнителното време лиши Тунис от първи финален мач от 2004 насам.

Алжир победи Нигерия с 2-1 в полуфиналният мач. Двубоят отиваше към допълнително време, когато в 95-тата минута Рияд Махрез вкара гол и разби сърцето на Нигерия.

Супер Орлите приключиха на второ място в груповата фаза, преодоляха Камерун в драматичен сблъсък в 1/8 финалната фаза, за да се изправят срещу Южна Африка в четвъртфиналите.

Нигерия победи Бафана Бафана с 2-1 благодарение на късно попадение на Уилям Труст-Еконг, но Алжир успя да спре нигерийския отбор в опита му да спечели 4-та титла от Купата на африканските нации.

Пътят на Тунис до тази фаза на турнира не беше никак убедителен. В груповата фаза, тимът направи равенства във всичките си двубои.

Тунис победи Гана в 1/8 финалът след изпълнение на дузпи и прекрати приказката на Мадагаскар в следващата фаза с 3-0.

Фаворитът Сенегал доказа способностите си и победи Тунис в полуфиналната фаза. Най-доброто, на което може да се надява Тунис в момента е да завърши турнира на трето място.

Тунис се бореше за своите голове във вратата на противника по време на целия турнир. Като изключим убедителната победа на тима в четвъртфиналната фаза, Тунис не е успял да направи повече от 1 попадение в другите си 5 мача.

Отборът допусна голове в 4 от 6-те си мача до този момент и със сигурност, главният треньор Ален Жирес, ще иска да види най-доброто от играчите си.

От друга страна, Нигерия има отбелязани 8 гола и е допуснала 7 попадения в своята врата до този момент.

Във всеки един от последните 3 мача на Супер Орлите има над 2.5 гола. В по-голямата част от мачовете, тимът е успял да надиграе опонентите си, докато разполагаше с не много добра защита.

Тунис разполага с известно предимство в срещите между двата отбора до този момент. Нигерия има 5 победи, докато Тунис има 6.

Двата отбора не са се срещали в турнира от четвъртфинала през 2006, когато Нигерия победи след изпълнение на дузпи, след като добавеното време приключи с резултат 1-1.

Нигерия играе по-добрият футбол в таз годишният турнир, въпреки че Тунис е открил своят начин да побеждава.

Forebet предсказва изравнени възможности в предстоящия двубой и вероятност за допълнително време и дузпи.