Дали Сенегал ще достигне първия си финал от 2002 насам?

3570

Сенегал ще се изправи срещу Тунис в първия полуфинал от Купата на африканските нации в Кайро в неделя.

Тунис сложи край на приказката на Мадагаскар и така достигна до полуфиналите с категорична победа с 3-0 в четвъртфиналния двубой.

Попадения във второто полувреме на Фержани Саси, Юсеф Мсакни, и Наим Слити подсигуриха на Орлите от Картаген първото им участие в полуфиналите на Купата на африканските нации от 2004 насам.

Отборът отправи три пъти повече изстрели към вратата на Мадагаскар и разликата в представянето на двата отбора си пролича в резултата.

В четвъртфиналния двубой на Сенегал с Бенин, Идриса Гай отбеляза гол в 69 минута, който бе достатъчен, за да изпрати отбора му на полуфиналите.

Полузащитникът на Евертън получи добър пас от Садио Мане от Ливърпул и отбеляза отлично попадение.

Сенегал не е достигал тази фаза на турнира откакто завърши на 2 място през 2002.

Имайки предвид колко е силен съставът на отбора и представянето му напоследък, тимът вече е фаворит за спечелването на турнира, като това би бил първият му трофей от Купата на африканските нации.

Сенегал допусна само 1 гол в 5 мача по пътя си към полуфиналите и Садио Мане е един от двамата топ голмайстори в турнира.

От друга страна, пътят на Тунис към този етап на съревнованието не беше толкова убедителен.

Отборът завърши наравно и трите си мача от групите преди с малко да надделее над Гана на осминафиналите чрез дузпи.

Победата на Тунис в четвъртфиналите вероятно е приповдигнала духа в клуба, но отборът трябва да подобри представянето си срещу Сенегал, ако иска да достигне до финала.

Последният сблъсък между тези два отбора в турнира бе през 2017. Сенегал постигна победа с 2-0.

Въпреки това, резултатите в двубоите между двата тима изглежда са в полза на Тунис. От двадесетте сблъсъка между тях, Тунис надделя в 9, а Сенегал – само в 4 мача.

Сенегал е фаворит в предстоящата среща. Отборът е в отлична форма до момента и съставът му със сигурност е по-добър от този на Тунис.

Имайки предвид всичко това, и двата отбора ще бъдат внимателни в сблъсъка. Нито един от тях не иска да допусне грешка, имайки предвид залога.

Forebet предвижда, че Сенегал ще постигне победа и ще достигне първия си финал от 17 години насам.